דיווח: סאות'גייט הסתיר שנדבק בקורונה

מאמן אנגליה אובחן כחיובי בסוף אוקטובר ולא סיפר לשחקניו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.20 - 13:37
תחילת כתבה

כריסטיאנו רונאלדו, מוחמד סלאח, אדן הזאר באירופה, וגם ערן זהבי כאן בישראל, הם רק חלק מהשמות הבולטים בכדורגל שאובחנו כחיוביים לנגיף הקורונה בתקופה האחרונה וגררו לא מעט כותרות, אך מתברר שיש גם כאלה שמעדיפים לשמור בסוד את העובדה שנדבקו. אחד מהם, לפחות על פי ה"טלגראף" וה"סאן" האנגליים, הוא מאמן הנבחרת, גארת' סאות'גייט, שהסתיר את הדבר משחקניו.

על פי הדיווחים, המאמן בן ה-50 קיבל תשובה חיובית ב-25 באוקטובר, אז הוא ניגש לבדיקת קורונה אחרי שחש בתסמינים. הוא בחר להיאבק במחלה לבדו ונכנס לבידוד של 10 ימים, עד שקיבל בדיקה שלילית וחזר לתפקידו לקראת משחק הידידות נגד אירלנד (0:3) והמשחקים בליגת האומות נגד בלגיה הערב (ראשון, 21:45) ונגד איסלנד ביום רביעי (21:45).

כאמור, סאות'גייט לא סיפר לשחקניו על כך שנדבק, לא נפגש איתם, וכמובן שלא יכול היה להגיע לצפות במשחקים בפרמייר-ליג בעקבות מצבו, מאחר ששהה בבידוד בביתו שבצפון יורקשייר. על סגל נבחרת שלושת האריות למשחקים הוא הכריז דרך אפליקציית זום. רק בחודש מארס האחרון, קרא המאמן לאוהדים לציית להנחיות ולסגר: "החיים שונים מאוד עבורנו כרגע והספורט נדחק הצידה כדי לתמוך במטרות חשובות יותר בזמנים כאלה".

בין השאר נטען שהיה חששות לגבי מצבו של סאות'גייט בעקבות גילו, אך נראה שהעובדה שהוא מקפיד על ריצות ושמירה על כושר עזרה לו להתמודד עם הנגיף ומקורב למאמן אף צוטט: "הוא מקצוען, הוא פשוט המשיך עם זה. למרבה המזל, הוא בכושר מצוין לגיל שלו".

עם זאת, נמתחה ביקורת על מעשיו של המאמן והעיתונאי האנגלי הבכיר, פירס מורגן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "המממ... מאמן נבחרת אנגליה גארת' סאות'גייט דווח כחיובי לקורונה ב-25 באוקטובר. שוחחתי איתו באירוע ב-22 באוקטובר.  הוא לא סיפר לאף אחד מאיתנו על זה שהוא קיבל תשובה חיובית שלושה ימים לאחר מכן. אם התאריכים נכונים, זאת בושה וחרפה". בנוסף, הפנה מורגן שאלות למאמן: "מתי הבחנת לראשונה בתסמינים? האם נבדקת ב-25 באוקטובר בעקבות תסמינים ולמה לא אמרת לאנשים שנפשת איתם ב-22 באוקטובר על זה שקיבלת תשובה חיובית?".