הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מאמה מיה עם לה רוחה": ספרד באופוריה

המופע של גבי, הנתונים המדהימים והפרגון הגדול של לואיס אנריקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.21 - 07:41
(GETTY)
(GETTY)

נבחרת ספרד כבר מזמן שכחה מימי הזוהר של סוף שנות האלפים ותחילת העשור הקודם, אבל נראה שיש לה לא מעט סיבות לאופטימיות. דור הצעירים החדש של "לה רוחה" השיג 1:2 מרשים אצל איטליה, העפיל לגמר ליגת האומות ועל הדרך עצר את רצף המשחקים של האזורי ללא הפסד ונקם על ההדחה בחצי גמר היורו לפני שלושה חודשים.

"מאמה מיה עם לה רוחה", קראה כותרת ה-"SPORT" הקטאלוני. "איטליה הייתה המומה מהחצי הראשון האדיר של הנבחרת הספרדים, נסיון הקאמבק שלה היה פשוט בלתי אפשרי, בזמן שגאבי היה ההפתעה הגדולה של לואיס אנריקה בהרכב ונראה היה שהוא הנשמה של הנבחרת".

יותר מהכל, ספרד נראתה כמו קבוצה מגובשת ויצירתית. סרחיו בוסקטס תמך בקישור האחורי, גאבי בן ה-17 השכיח את העובדה שערך את הופעת הבכורה שלו במדים הלאומיים עם תצוגה מרשימה, מיקל אוירסבל ליהטט באגף וסיפק שני בישולים לכוכב המשחק, פראן טורס. כמו שתיאר זאת אחד מכתבי "קאדנה סר": "טיקי טאקה של ספרד של לואיס אנריקה".

וברשותכם נתעכב על ההופעה של גאבי. הקשר הצעיר של ברצלונה קיבל את הקרדיט מלואיס אנריקה והחזיר בגדול עם הופעה שמציתה את הדמיון. שימו לב למספרים: 89% דיוק במסירה, 68 נגיעות בכדור, 53 מסירות, סחיטת שבע עבירות וארבעה תיקולים מוצלחים.

"זה היה משחק טוב מאוד", אמר בסיום לואיס אנריקה, מאמן "לה רוחה". "שתי היריבות הציגו את הנשקים הטובים ביותר שלהן. סיכנו את השער של איטליה הרבה, לחצנו טוב, אנחנו מאושרים. אנחנו רוצים לשחק את המשחק שלנו, להתגונן עם לחץ, להיות אמיצים, עם גישה נכונה".

על גבי, שערך הופעת בכורה היסטורית בגיל 17, אמר אנריקה: "זה מקרה יוצא דופן. הוא משחק כאילו הוא בחצר הבית שלו. תענוג לראות שחקן בעל איכויות ואישיות כזו, הוא העתיד של הנבחרת כמו שחקנים רבים אחרים. פראן טורס? הוא ו-אויארסאבל היו מדהימים, אבל הגענו לגמר כקבוצה. קבוצות הן אלה שזוכות בתארים. צרפת ובלגיה מצוינות, אבל אנחנו הולכים להקשות עליהן ולנסות לגרוף תואר".

מיקל אויארסאבל הוסיף: "שמח, אבל חבל שספגנו לקראת הסיום. היה לנו משחק נהדר, ננסה למזער את הטעויות בגמר, מגיע לנו לנצח. הכנו משהו לא צפוי, וזה הצליח. כבשנו וזה נתן לנו שקט נפשי, הבנו אחד את השני. עכשיו הגיע הזמן להינות. גאבי? אנחנו יודעים שהוא שחקן נהדר, הוא הוכיח זאת היום. הוא ימשיך לעבוד כדי לצמוח ולהגיע להישגים כאלה".

גם ברשת כבר יש כאלה שמנבאים לגאבי גדולות ונצורות. המיטב לפניכם >>