הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אחרי שווייץ באנו להראות שאנחנו מסוגלים"

גריזמן חגג אחרי בלגיה, קורטואה: "אף פעם אסור לאבד 0:2"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.21 - 00:44
למרות פיגור של שני שערים במחצית, נבחרת צרפת הצליחה להתעלות והיממה את בלגיה עם מהפך ו-2:3 במחצית השנייה, בדרך למפגש ביום ראשון (21:45, שידור ישיר ב-5SPORT) עם נבחרת ספרד בגמר ליגת האומות. כרים בנזמה כבש את הראשון עם המלך נהדר אחרי בישול של קיליאן אמבפה, שכבש בעצמו את השני בפנדל, ותיאו הרננדז אמר את המילה האחרונה עם שער בכורה בנבחרת, וחגג עם האח לוקאס והמשפחה שביציע. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2012 שבה צרפת הצליחה לחזור מ-2:0, אז זה קרה לה במשחק ידידות מול איסלנד בדרך ל-2:3. דידייה דשאן הסביר בסיום: "שיחקנו יותר מדי נסוג במחצית הראשונה, אבל אז התחלנו לשחק באינטנסיביות כזאת, החל מהחלוצים, ומאז כמעט ולא היינו בסכנה והגענו להרבה הזדמנויות. זה מראה את האופי החזק של הנבחרת שלנו, ונבוא לנצח בגמר, אפילו שיש לנו יום פחות להתאושש". אנטואן גריזמן חגג: "אנחנו גאים מאוד בשחקנים, בנבחרת ובצוות המקצועי. זה היה משחק שהתחלנו טוב, אחרי זה היינו הרחק מאחור. במחצית כולם אמרו את המילים הנכונות. קיליאן וכרים לחצו בצורה יוצאת דופן הצלחנו להפוך וזה היה משחק פנטסטי. אמרנו שאם נבקיע, זה ישתנה וזה מה שקרה. אנחנו יודעים שעשינו טעות נגד שווייץ, אנחנו כאן כדי להראות שיש לנו כתפיים מספיק רחבות לזה". קיליאן אמבפה, שבישל את השער הראשון לצרפת וכבש את השני בפנדל, צייץ: "מהפך שיישאר ומקום בגמר. עבודה אדירה של כל הנבחרת, נתראה ביום ראשון!"

בצד השני, טיבו קורטואה לא הסתיר את האכזבה: "לא היינו מספיק רגועים אחרי ההפסקה. את השער הראשון נתנו במתנה, למרות שבנזמה היה טוב. השני היה איבוד כדור טיפשי. חשבנו שנוכל לעשות 2:3, אבל אז ספגנו את השלישי. אני מאוכזב ומתוסכל, אסור אף פעם לאבד יתרון 0:2, זה חבל. לא היינו מספיק רגועים מול הלחץ של צרפת".

ביום ראשון, בלגיה ואיטליה ייפגשו בקרב על המקום השלישי בליגת האומות, וטיבו קורטואה הסתיר את דעתו: "המשחק ביום ראשון נגד איטליה פשוט מיותר. לסיים במקום השלישי בליגת האומות זה מיותר. אני לא יודע למה הוא משוחק בכלל".

יאניק קראסקו שכבש את השער הראשון במשחק סיפר: "במחצית הראשונה שלטנו טוב במשחק, זה הוביל לשני שערים שכבשנו. אחרי ההפסקה צרפת התחילה ללחוץ והיינו יותר מדי ברחבה שלנו, לא היינו רגועים מספיק כדי לצאת מהלחץ. אחרי כך צרפת הבקיעה והשוותה מהר, וזה פגע בנו נפשית. היה הבדל של כמה סנטימטרים מ-2:3 של לוקאקו", הוסיף בנוגע לשער של חלוץ צ'לסי שנפסל.