נבחרת הבייסבול קיימה אימון מיוחד ברעננה: "הרגשה נהדרת"

השחקנים המסיירים בישראל במהלך השבוע הדריכו כ-100 ילדים: "זה עוד לא חילחל לנו", הודה הכוכב דני ולנסיה

עידן ויניצקי
עידן ויניצקי  16.01.20 - 14:26
הילדים פגשו את כוכבי הנבחרת (מרגו שוגרמן)
הילדים פגשו את כוכבי הנבחרת (מרגו שוגרמן)
תחילת כתבה

נבחרת הבייסבול של ישראל ממשיכה בהכנות להופעתה ההיסטורית במשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ ואתמול (רביעי), התייצבו השחקנים שמבלים בישראל בשבוע האחרון לאימון מיוחד עם למעלה מ-100 ילדים.

האימון, שהועתק מכפר הבפטיסטים לתוך האולם של תיכון מטרווסט ברעננה בשל הגשמים שירדו לאחרונה ופגעו בתנאי המגרש, היה אחד מרגעי השיא של הנבחרת בשבוע הזה, שהחל עם מפגש בבית הנשיא ונמשך בסיור בעיר העתיקה, ארוחת ערב לגיוס כספים, אימון פתוח בספורטק בתל אביב והשקת מגרש בייסבול חדש ברעננה.

22 השחקנים שהגיעו לישראל לכבוד השבוע הזה (מתוך סגל של 31, שיצומצם ל-24 עד למשחקים עצמם), ימשיכו בסדנאות אימונים עד ליום שישי וייפגשו בהמשך שוב לקראת האולימפיאדה. ב-9 ביולי תחל הנבחרת סדרה של משחקי הכנה במזרח ארצות הברית, עד שתמריא לטוקיו, שם יצעדו השחקנים בטקס הפתיחה ב-24 ביולי.

 

אחד מכוכבי הנבחרת, דני ולנסיה, אמר לערוץ הספורט במהלך האימון ברעננה: "היה לי שבוע מהנה מאוד. זו הפעם השנייה שלי כאן בששת החודשים האחרונים, יש פה המון תרבות ואוכל נהדר. לחזור לכאן כספורטאי אולימפי ולראות את היחס שאנחנו מקבלים זה סוריאליסטי. הרגשה נהדרת".

ולנסיה אף הודה: "זה לא יחלחל לנו באמת עד שנצעד בטקס הפתיחה, בתקווה שכלום לא ישתנה עד אז. אבל אנחנו מדברים על זה בנבחרת וזו הרגשה מדהימה. כיף להיות חלק מזה. כשהתחלנו את כל התהליך הזה רצינו לעזור למשחק לגדול בישראל, אצל הילדים. הבייסבול יכול לזכות ליותר יחסי ציבור פה ואני חושב שזה עובד".

בתור אחד השחקנים הכי מנוסים ובעלי קריירה מרשימה בקרב הנבחרת, ולנסיה מודע לתפקידו כמנהיג: "אדבר עם השחקנים כשנשחק מול קהל גדול, אסביר להם איך להרגיע את עצמם. אבל בינתיים אנחנו נהנים מכל רגע". כאשר נשאל האם הוא רוצה לשאת את הדגל בטקס הפתיחה, הוא צוחק ומצביע על תמונת ענק של אורי ששון: "נראה לי שזה צריך להיות הוא".

מנהל הנבחרת, פיטר קורץ, סיפר לערוץ הספורט: "היה נחמד לפגוש את הנשיא. הוא אמר שהוא אוהד כדורגל, אבל נתן לנו כבוד. אבל יותר חשוב היה המפגש עם סילבן אדאמס שם. הוא תרם לנו בעבר ודיבר איתנו אחרי העלייה לאולימפיאדה ועכשיו הוא אמר שהוא 'אול אין'. זה חשוב לעתיד, שהוא ייתן את התמיכה שלו".

על החוויות מהשבוע החולף אמר קורץ: "היינו במסיבת העיתונאים ביום שני בוועד האולימפי והעיתונאים נכנסו וזה היה מדהים. הרגשתי כמו ראש הממשלה. חמש מצלמות ו-25 עיתאונים. אפילו הטלוויזיה היפנית באה. הם מאוד מתעניינים בנבחרת ישראל, הם נהנים לדבר עם היהודים ורוצים לדעת כל מה שקורה איתנו. השחקנים מאוד נהנים. ממש כיף. יחד עם השחקנים נעשה הרבה עבודה בשביל גיוס כספים. ב-15 במרץ יש לנו אירוע עם 40 תורמים באצטדיון של הדודג'רס והיעד זה שכל אחד מהם יתרום 5,000 דולר. מממשלת ישראל אני מקבל הרבה הבטחות, אבל לא כסף. רוצים לתמוך, אבל בינתיים לא קיבלנו אגורה ואני מאוד מקווה שנקבל".