זמן לשוב לכושר: הפנטזיה לקראת טוקיו 2021

האם בולט ופלפס יקפצו על האתגר? החלטנו להשתעשע עם הרעיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.20 - 15:40
תחילת כתבה

דחיית המשחקים האולימפיים היא בוודאי סיטואציה מתסכלת עבור חובבי הספורט, אבל מה אם מעז יצא מתוק? הזמן שנפתח כעת לרווחה עד פתיחת המשחקים בטוקיו - הוא גם זמן, על פניו, לחזור לכושר. ובכן, האם שניים מהספורטאים האולימפיים הגדולים בהיסטוריה יקפצו על האתגר בדרך לקאמבק? החלטנו להשתעשע עם הרעיון.

מייקל פלפס
הספורטאי המעוטר ביותר בתולדות המשחקים האולימפיים אמנם פשט את חליפת השחייה לאחר ריו 2016, אבל הוא יהיה "רק" בן 36 בקיץ 2021 - לא בדיוק גיל של פנסיונר. עם 28 מדליות בסך הכל ו-23 מזהב, השחיין האמריקני כבר נחקק מזמן בספרי ההיסטוריה, אבל למה לא להעצים עוד יותר את האגדה? תחרויות השחייה בטוקיו יהיו כמו תמיד בין האירועים המרכזיים ביותר של המשחקים, אבל בלי מייקל פלפס זה לא יהיה אותו דבר, לכולם זה ברור. בפנטזיה שלנו, אם כן, האמריקני יקפוץ ראש בחזרה לבריכה - כדי להעניק לנו, האוהדים, עוד רגע אחד אחרון של קסם.

יוסיין בולט
אם תחרויות השחייה בטוקיו לא יהיו אותו דבר בלי פלפס, מה נגיד על תחרויות האתלטיקה ללא האישיות הסופר-כריזמטית של הספרינטר הג'מייקני? כמו השחיין האגדי, גם בולט עדיין רחוק מלהיות ב"גיל של פנסיונר" ברמה הספורטיבית - ובזמן המשחקים ב-2021 עוד לא ימלאו לו 35. אם כן, למה שלא ינסה לשרוף את המסלול גם בבירת יפן? בולט, כזכור, הפך לראשון בהיסטוריה שזוכה בשלוש אולימפיאדות רצופות במדליית הזהב בריצות ל-100 ו-200 מטרים - ובחלום הרטוב שלנו הוא ימגנט אותנו למסך פעם אחת אחרונה.