שעת שיא: הספורטאים שיוכלו לעשות היסטוריה

טוקיו 2021 תציע לכמה אגדות להעצים עוד יותר את הסיפור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.20 - 16:31
תחילת כתבה

מייקל פלפס ויוסיין בולט פרשו מפעילות לאחר ריו 2016, והשאירו בכך חלל אדיר בספורט האולימפי. ואולם, גם אם אגדת השחייה והפנומן הג'מייקני לא יבצעו קאמבק אחד אחרון - המשחקים האולימפיים בקיץ הבא צפויים לספק סיפורים למכביר, וגם כמה רגעים היסטוריים. הנה כמה מהספורטאים שעשויים להישאר בזיכרון הקולקטיבי בעקבות טוקיו 2021.

סימון ביילס
המתעמלת הפנומנלית מארצות הברית חגגה לא מכבר יום הולדת 23 - ולמרות גילה הצעיר, היא כבר נחשבת לדעת רבים לטובה אי פעם בתחומה. אחרי שזכתה בחמש מדליות (ארבע מזהב ואחת מארד) בהופעה הראשונה שלה במשחקים האולימפיים, ביילס תוכל להפוך בטוקיו למתעמלת המעוטרת אי פעם, תואר ששייך כרגע ללאריסה לטינינה, שייצגה את ברית המועצות בין 1956 ל-1964 וזכתה בתשע מדליות מזהב. כמו כן, אף מתעמלת לא גרפה חמש מדליות מזהב באותה אולימפיאדה - כך שביילס תוכל להציב גם במקרה הזה רף חדש.

טדי רינר
הג'ודאי הצרפתי אמנם הפסיד לפני כחודש וחצי אחרי למעלה מ-150 ניצחונות רצופים, אבל הוא עדיין צפוי להגיע לטוקיו בתור הפייבוריט הברור לזכייה בזהב בקטגוריית המשקל הפתוח. אם יעשה כן, הצרפתי האגדי יהפוך לשני בלבד עם שלוש מדליות זהב במשחקים האולימפיים, אחרי טדהירו נומורה היפני. עם זאת, לרינר תהיה מדליה אחת יותר בארון מאשר לנומורה, שכן באמתחתו גם מדליית הארד מבייג'ין 2008.

לברון ג'יימס
אם הכדורסלן הטוב בעולם יחליט להגיע לטוקיו 2021 - הוא בכל מקרה יהיה במוקד ולא משנה באיזו מדליה יזכה, אם בכלל. ועדיין, אם יצטרף לסגל של גרג פופוביץ' ויוביל את ארצות הברית אל ראש הפודיום, לברון ישתווה בכך לכרמלו אנתוני עם שלוש מדליות מזהב ואחת מארד. אגב, נבחרת הנשים של ארה"ב בכדורסל תוכל לזכות בטוקיו בפעם השביעית ברציפות בזהב - וגם זה יהיה רגע היסטורי.

קייטי לדקי
פעם, לא מזמן, זה היה מייקל פלפס - והיום זוהי קייטי לדקי שנחשבת ל"פנים" של השחייה האמריקנית. שיא מדליות הזהב לשחיינית במשחקים האולימפיים שייך לג'ני תומפסון, והוא עומד על שמונה. ללדקי, ובכן, יש חמש מדליות זהובות - כך שסיכוייה לעבור את הרף בהחלט גבוה. היא גם תוכל להפוך לספורטאית בכלל עם הכי הרבה מדליות מזהב, שכן השיא עומד על תשע (לאריסה לטינינה).

אליסון פליקס
כן, גם באתלטיקה ההיסטוריה קוראת לנציגה מארצות הברית. לאצנית הנהדרת תשע מדליות בסך הכל (שש מזהב) במשחקים האולימפיים - רק אחת פחות מאשר לבן ארצה, קרל לואיס האגדי. כמו כן, פליקס רחוקה "רק" שלוש מדליות משיא כל הזמנים לאתלט, אשר שייך לפאבו נורמי הפיני (12 מדליות בין 1920 ל-1928).