הערכה: גם הספורטאים האולימפיים יוחרגו

זאת, על בסיס מתווה הכדורגל הבינ"ל. נבחרת הג'ודו מחכה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.09.20 - 12:45
(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

בוועד האולימפי הישראלי ממתינים להחלטה הסופית לגבי הספורטאים האולימפיים במהלך הסגר הכללי, שייכנס לתוקפו מחר (שישי). ככל הנראה הספורטאים יוחרגו בדיוק כפי שתינתן החרגה לקבוצות הכדורגל והכדורסל שמשתתפות במפעלים בינלאומיים.

ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת צריכה כאמור עדיין לאשר את ההחרגה. כבר גובשה טיוטה ועל פיה, תינתן החרגה ל"סגל הייצוגי של מדינת ישראל בענפי הספורט השונים". הכוונה, ככל הנראה, לאותם ספורטאים המשתייכים לסגלים האולימפיים השונים, והם יורשו לצאת לאימונים במהלך הסגר המהודק.

בתוך כך, נבחרת הנשים בג'ודו של שני הרשקו אמורה להמריא למחנה אימונים באנטליה ביום ראשון הקרוב וממתינה בדריכות לגבי ההחלטה אם תוכל באמת לעזוב את הארץ. נבחרת הגברים, כזכור, המריאה למחנה האימונים כבר בתחילת השבוע. "נעשה כל מה שצריך, במסגרת ההגבלות כמובן, כדי שההכנות שלנו לא יפגעו" ציינו בנבחרת הנשים. בסוף החודש הבא אמורה להתקיים התחרות הבינלאומית הראשונה בג'ודו מאז משבר הקורונה (גראנד סלאם בודפשט). 

אגב, למרות ההחרגה לספורטאים האולימפיים, המכון הלאומי בוינגייט קיבל הוראה לסגור את שעריו במהלך תקופת הסגר, דבר כמובן שישאיר חלק מהספורטאים ללא אולמות אימונים. הוועד האולימפי בתמונה וכמובן גם שר הספורט חילי טרופר.