באך הצהיר: "נממן תכנית חיסוני קורונה"

נשיא הוועד האולימפי בונה על האפשרות להביא אוהדים לטוקיו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.20 - 19:00
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

העולם כולו לא יכול לחכות לרגע בו באופן רשמי יהיה ניתן כבר להתחסן לנגיף הקורונה, ועבור עולם הספורט התזמון של זה יכול לעשות הבדל משמעותי ביותר. כזכור, אולימפיאדת טוקיו 2020 נדחתה בשנה לקיץ 2021, ותחילה המארגנים היו בטוחים שלא יהיה ניתן להכניס קהל כלל למשחקים, אלא שכעת יש משתנה חדש שעשוי לשנות את הכל - החיסון.

נשיא הוועד האולימפי הבין לאומי, תומאס באך, הגיע היום (שני) לבירת יפן לראשונה מאז ההודעה על דחיית המשחקים, וסיפק הודעה מרעישה עבור חובבי ספורט רבים שתכננו להגיע לטוקיו. הוא נפגש עם המנהיגים, המארגנים של האולימפיאדה ועם בכירים נוספים ולאחר מכן הצהיר כי הספורטאים וכן אוהדים שירצו להגיע לחוות את המשחקים יוכלו להתחסן בתכנית שהוועד הבין לאומי יעזור לממן.

"על מנת להגן על העם היפני, ומתוך כבוד למדינה המארחת, הוועד האולימפי הבין לאומי ישקיע מאמצים רבים כדי שכמה שיותר אנשים שמגיעים לטוקיו יתחסנו עוד לפני הטיסה שלהם, אם חיסון יהיה זמין כמובן", אמר באך. "אנחנו רוצים לשכנע כמה שיותר מתחרים זרים לקבל את החיסון, וזה גם יעזור לנו מאוד להצליח להביא לשם אוהדים כדי שיחוו את טקס הפתיחה והמשחקים, ושהם גם ירגישו בטוחים".