שנתיים אחרי שחלתה בלוקמיה, העפילה לטוקיו

איקה ריקאקו קבעה את הקריטריון במשחה השליחים: "מאושרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.21 - 12:34
עשתה את הבלתי ייאמן (Getty)
עשתה את הבלתי ייאמן (Getty)
תחילת כתבה

שנתיים בלבד אחרי שאובחנה עם לוקמיה, השחיינית היפנית איקה ריקאקו עשתה את הבלתי ייאמן והבטיחה את המקום במשחקים האולימפיים בטוקיו. ריקאקו סיימה במקום הראשון במשחה ל-100 מטרים פרפר במבחנים לאולימפיאדה בזמן של 57.77. זה אמנם לא הספיק כדי לתת לה את המקום במשחה האישי, אבל כן עומד בקריטריון למשחה הקבוצתי 4X100 (הקריטריון עומד על 57.92).

"אחרי חצי הגמר לא חשבתי שאוכל לקבוע זמן כזה, קל וחומר שיאפשר לי להשתתף במשחה השליחים. אני מאושרת", אמרה ריקאקו הנרגשת לאחר המשחה, "לא היה לי את הבטחון שהיה לי לפני חמש שנים וחשבתי שהשלב הזה ייקח הרבה יותר זמן, אבל עבדתי קשה בשביל זה. לא משנה כמה חסר בטחון אתה וכמה קשה לך, העבודה הקשה תנצח. בסופו של דבר נכנס למשחה במחשבה שאני בבית, אני שייכת לפה".

זו היתה הפעם הראשונה שריקאקו מתחרה באליפות המקומית מאז שאובחנה בלוקמיה בפברואר 2019. היא סיימה במקום השלישי בחצי הגמר עם זמן של 58.48 שניות. ריקאקו בת ה-20 חזרה לאימונים מלאים רק לפני שבעה חודשים וכיוונה לפאריס 2024, אבל ההתקדמות המהירה שלה הפכה את טוקיו 2020 לאפשרות ריאלית. "הפוקוס שלי כעת יהיה על האולימפיאדה", הוסיפה, "אני רוצה לצבור מספיק ניסיון עד אז".