הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראשוני: "באתי לעשות מדליה, לא להפסיד"

צפו בראיון המרגש של הג'ודאית: "הרגשתי הכי ראויה בעולם"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  24.07.21 - 13:07

כמה שזה היה קרוב. אחרי שהג'ודאית שירה ראשוני כבר הודחה ברבע הגמר למשקל עד 48 קילוגרמים, הנציגה הישראלית סללה את דרכה לקרב על המדליה דרך בית הניחומים. מה שיכול היה להיות הישג ישראלי אדיר כבר ביום הראשון לאולימפיאדת טוקיו, הסתיים היום (שבת) בהפסד מול היריבה האוקראינית - דריה בילודיד. ראשוני סיימה את האולימפיאדה במקום החמישי והמכובד לאחר מאבק מרשים, אך כאמור זה לא הספיק לה והיא נותרה רק עם המחמאות.

"אסתכל בעתיד על הרגע הזה ואומר לעצמי שהייתי יכולה לעשות יותר", אמרה ראשוני בסיום, "הרגשתי שהיא לא מצליחה להזיז אותי, גם עם ידיים החוצה, כלום. תמיד אמרתי לעצמי שאם אני אביא את עצמי למזרן יקרו דברים טובים, ידעתי שאני יכולה לעשות את זה, שני תמיד אמר. כולם יודעים שזה הכל או כלום, שזה מדליה או לא מדליה. לצאת מפה בלי מדליה למרות שהרגשתי הכי ראויה בעולם זה קשה".

הג'ודאית הישראלית המשיכה: "אני ממש לא שמחה. באתי לעשות מדליה, לא להפסיד. איך אפשר להיות שמח במצב כזה? נתתי לה פייט עד השנייה האחרונה. אני יודעת שכולם גאים בי. גם כשדחו את המשחקים ודיברו על פדיום שלי פונטי אמר לי: 'מה שמעניין אותי זה שתביאי את עצמך'. זה אולימפיאדה שנייה שלי, ברור שבריו יצאתי בתחושה מאוד קשה, מאז זה נשאר בראש שלי. אני כן גאה בעצמי, אבל יודעת שימים, שבועות ואולי שנים אסתכל על הרגע הזה ואגיד שיכולתי לעשות את זה, יכולתי לנצח אותה, אצטרך לחיות עם זה".

"שירה היא גיבורה אמיתית", אמר יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי. גם יריבת של ראשוני בקרב, ומי שזכתה בארד בסופו של דבר, דריה בילודיד, דיברה עם ערוץ הספורט אחרי הקרב: "הלב שלי נשבר כשהפסדתי בחצי הגמר. לא יכולתי לחשוב בכלל על מדליית הארד. רגע לפני שעליתי למזרן אמא שלי אמרה לי לנצח בשבילה וכך עשיתי".