אחרי רכיבה הירואית: עומר שפירא סיימה במקום ה-24 באופני הכביש

צפו: הישראלית היתה כמעט 100 קילומטרים בבריחה, וסיפקה הופעה מדהימה כשנתפסה על ידי הפייבוריטיות 4.5 ק"מ לסיום בטוקיו. קיזנהופר האוסטרית זכתה בזהב. כסף לוואן פלויטן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.07.21 - 11:22

תגיות: טוקיו 2020

תחילת כתבה

ספורטאית מעוררת השראה. עומר שפירא סיפקה הבוקר (ראשון) את אחת ההופעות הגדולות ביותר של רוכב ישראלי אי פעם על הכביש. הרוכבת סיימה במקום ה-24 במרוץ האופניים במשחקים האולימפיים, אבל לא המיקום הוא מה שייזכר ממנו, אלה מהדרך המדהימה.

הישראלית הצטרפה לבריחה של חמש רוכבות, שהפכו לשלוש (אנה קיזנהופר האוסטרית ואנה פלוכטה הפולנית) כבר מפתיחת השלב והכתיבה את הקצב של המרוץ שאורכו 137 ק"מ. הרוכבים פתחו פער שיא של עד 10 דקות מהדבוקה המרכזית, בשליטת ההולנדיות והגרמניות.

40 ק"מ מהסיום, קיזנהופר החליטה ללכת סולו ופתחה פער על שפירא ופלוכטה, כשהיא דוהרת כל הדרך למדלית הזהב המפתיעה שלה. מאחור, הישראלית והפולניה ניסו להשאר צמודות ולא היו רחוקות ממש ממדליות אחרי שכבר עברו את טיפוסי פוג'י ומיקוני. אבל בירידה האחרונה, השתיים איבדו את הכוח. הפלוטון הצליח להדביק אותן וכאן נגמר הסיפור.

קיזנהופר זכתה בזהב אחרי שעצרה את השעונים על 3:52:45 שעות. אנמיק ואן פלויטן ההולנדית ואחת המועמדות לניצחון הגיעה למקום השני, 1:15 דקות מזהב. אליזה לונגו בורגיני האיטלקיה לקחה את הארד, 1:29 דקות פיגור.

שפירא, שזו עונה חמישית שלה בקבוצה מקצוענית, הגיעה בכוחות האחרונים למקום ה-24 אחרי 2:38 דקות מהמנצחת, והיא ודאי תהיה מאוכזבת מהתוצאה הסופית, אבל יכולה להיות גאה בהישג שלה, 5 שנים אחרי ששני בלוך סיימה במקום ה-48 במרוץ בריו. שפירא תנסה לסיים גבוה יותר במרוץ נגד השעון שייערך ביום רביעי.

שפירא אמרה בסיום: ״היה לי מרוץ טוב אבל אני מאוכזבת. קבלתי כל כך הרבה הודעות ותמיכה. בטח מחר אני גם אהיה גאה בעצמי אבל באמת שחשבתי שהבריחה היא האפשרות הטובה ביותר למדליה״.