הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"המטרה - טופ 15": האחים שגיב מתכוננים

צפו בכתבה על רן ושחר שיתחרו בטריאתלון (00:30, 5SPORT)

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  25.07.21 - 23:48

לא בכל יום רואים שני אחים שמתחרים זה לצד זה. הלילה (בין ראשון לשני), שחר ורן שגיב ינסו לדחוף אחד את השני אל הקצה בטריאתלון האולימפי. שלוש שנים מפרידות בין האח הגדול שחר לאח הצעיר רן, אבל החלום האולימפי משותף לשניהם. כנראה שככה זה כשנולדים לבית שחי ונושם את סמל חמש הטבעות, כשאביהם ייצג את ישראל במרתון בלוס אנג'לס 1984. המטרה המוצהרת של שחר היא לסיים בין 20 המקומות הראשונים ושל רן בין 32 הראשונים.

"המחויבות שלי בתור אח גדול הייתה לשמור על אחי הקטן ולקחת אותו לכל מקום, אז לקחתי אותו גם לאולימפיאדה. באופניים אפשר לדבר, להסתכל אחד על השני, לעשות סימנים של 'אני עוזר לך, אתה עוזר לי'", סיפר האח הגדול שחר. רן הוסיף: "הדרך הכי טובה לעזור אחד לשני זה פשוט להיות שם על המסלול ונראה אחד את השני. אני יודע שאם אני אבוא ואראה את שחר נמצא מקדימה ועושה תחרות טובה, זה ידרבן אותי וייתן לי את האנרגיות ואני יודע שזה עובד גם הפוך".

חלמנו על הסיפור הזה מגיל מאוד צעיר, זה ששנינו זוכים להגיע לאולימפיאדה זה ממש מטורף, אבל זה שאנחנו זוכים לעשות את זה ביחד אפילו יותר", העיד שחר ניב. "אבא שלנו הוא המאמן ומתלהב מכל רגע. אני רוצה לשאוף כמה שיותר גבוה, אני יודע מה אני שווה, שאני בכושר ממש טוב ואני לא פוחד לשאוף גבוה יותר. מבחינתי טופ 15".

"טריאתלון הוא ענף שהנסיון חשוב בו מאוד, קשה ממש להעריך איך יהיה שם, אולימפיאדה זו אופרה אחרת, אבל אנחנו רוצים להיות בטוחים שנשאיר את כל כולנו על המסלול וזה מבחינתי הכי חשוב", חתם רן.