הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חזר לעצמו: רוגליץ' זכה בזהב בנגד השעון

צפו ברוכב הסלובני שהתאושש מהטור. כסף לדמולאן, ארד לדניס

דני פורת
דני פורת  28.07.21 - 12:11

אחרי שברון הלב מהטור דה פראנס, פרימוז' רוגליץ' חזר לעצמו ובגדול. הרוכב שנאלץ לפרוש בשבוע הראשון מהתחרות בגלל פציעה, החלים לחלוטין והיום (רביעי) הוכתר לאלוף האולימפי ברכיבה נגד השעון בטוקיו.

רוגליץ' בן ה-31, אלוף הוואלטה אספניה, חרך את המסלול הטכני בבירת יפן (44.2 ק"מ) בזמן פנטסטי של 55:04 דקות בדרך לזכיה במדלית הזהב, כאשר פיגר רק בנקודת הביקורת הראשונה בתחרות. בכך העניק הרוכב לסלובניה מדליה שניה בתחרויות האופניים לאחר שטדיי פוגצ'אר, אלוף הטור, זכה בארד במרוץ הכביש שנערך בשבת.

רוגליץ' קבע זמן מהיר יותר בדקה ושניה אחת מטום דמולאן ההולנדי, אלוף העולם לשעבר ברכיבה נגד השעון, שחזר לטופ העולמי ולקח את מדלית הכסף, כשהוא נרגש מאוד בסיום. רוהן דניס, עוד מתמחה בנג"ש, סיים שלישי וקטף את מדלית הארד עבור אוסטרליה. עבור דמולאן אגב, מדובר במדליית כסף שנייה ברציפות במשחקים.

אכזבה גדולה לשטפן קונג השוויצרי שסיים במרחק של 0.5 שניות ממדליה כאשר סיים רביעי. אלוף העולם בנגד שעון, פיליפו גאנה, רק חמישי, למרות שפתח חזק את המרוץ אבל נחלש בסיום. גם ווט ואן ארט, מדליסט הכסף מהכביש, לא הצליח להתברג על הפודיום והסתפק במקום השישי עבור בלגיה.