טומרקין: "רוצה להמשיך לעוד אולימפיאדה"

השחיין סיכם את טוקיו: "רוצה לסיים קריירה בטעם טוב יותר"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  29.07.21 - 08:30
תחילת כתבה

יעקב טומרקין, האחראי על ההישג הגדול ביותר של השחייה הישראלית במשחקים האולימפיים - מקום 7 בגמר 200 מטרים גב בלונדון 2012, כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים כדי לסכם את הופעתו במשחקים בטוקיו 2020, האולימפיאדה השלישית שלו, שהסתיימה ללא עלייה לחצי הגמר.

  • כל החדשות, הרגעים הדרמטיים וטבלת המדליות - במתחם טוקיו 2020
  • טומרקין התחרה אמש במוקדמות ה-200 מטרים גב, המקצה בו הגיע למקום השביעי בגמר האולימפי בלונדון 2012 ונעצר בחצי הגמר בריו 2016. השחיין האולימפי הוותיק היה רחוק משיאו וסיים במקום ה-28 מתוך 29 שחיינים. השחיין בן ה-29 רשם 5 הופעות באליפות העולם בשחייה, כאשר האליפות ב-2015 בקאזאן הייתה המוצלחת ביותר מבחינתו עם העפלה לחצאי הגמר ב-200 מעורב אישי וב-100 גב.

    "הבנתי שהיו לחשים ודיבורים לגבי אם אפרוש או לא אפרוש", הוא פתח. "זה לא סוד שהגעתי למשחקים במשחה שלא התכוננתי אליו, ה-200 מטרים מעורב. תכניות לחוד ומציאות לחוד, משהו שהתפקשש בדקה ה-90. זה משהו שאלמד ממנו לעתיד. עשיתי את ההכי טוב שאני יכול. לא שחיתי את המשחים האלה הרבה זמן, ועדיין עשיתי תוצאה טובה בשניהם. זה לא היה מספיק בשביל לעבור שלב, כנראה לא הייתי ברמה של זה".

    לאחר מכן הוא התייחס למשחקים בפאריס 2024: "לגבי ההמשך, המחזור האולימפי הבא הוא עוד שלוש שנים. אני מרגיש בריא, אין לי פציעות ולא ככה רוצה לסיים את הקריירה האולימפית שלי. אני רוצה להמשיך לעוד אולימפיאדה. הכיוון הוא חיובי, אני רוצה לסיים עם טעם טוב את הקריירה האולימפית שלי".

    על אנסטסיה גורבנקו הוסיף השחיין: "זה הישג שיא של אישה. אומרים שהיה לה יום חלש, אבל היא בן אדם ורק ילדה בת 17, בבית ספר לקראת בגרויות. היא רק משתפרת. חוץ מכל הגנטיקה והיכולות שלה יש לה גם חומר אנושי ממש טוב. היא עם הראש על הכתפיים ובעוד שלוש שנים זה רק יעשה לה טוב. זה הישג היסטורי ומה שקרה רק יחשל אותה".