הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יום גדול לא הספיק: ספיצ'קוב איבדה סיכוי למדליה

צפו: הגולשת ניצחה שני שיוטים, אך לא תוכל לסגור את הפער

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לטוקיו  29.07.21 - 09:01
תחילת כתבה

גאווה לצד החמצה. כך יכולה לסכם קטי ספיצ'קוב את יום השיוטים הגורלי בתחרות גלשני RS:X לנשים. הישראלית ניצחה את המקצים 10 ו-12 וסיימה את השיוט ה-11 במקום הרביעי, אך לפני שיוט המדליות היא מדורגת במקום השישי - במרחק של 29 נקודות מהמקום השלישי, פער שאותו לא ניתן למחוק. בתום יום השיוטים, הגיבה הגולשת בלקוניות לדניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לטוקיו: "אדבר רק אחרי שיוט המדליות".

 • כל החדשות, הרגעים הדרמטיים וטבלת המדליות - במתחם טוקיו 2020
 • ספיצ'קוב גילתה דומיננטיות מרשימה לאורך כל היום במשחקים, במיוחד בשיוט ה-12 והאחרון לפני מקצה המדליות, אבל כאמור זה לא הספיק לה כדי להגיע לשיוט המכריע עם סיכוי לעלות על הפודיום. ספיצ'קוב לא רק איבדה סיכוי לא רק בגלל יום שיוטים בינוני אמש (רביעי), אלא גם לאור העובדה ששלוש הראשונות - יונשיו לו (סין), אמה ווילסון (בריטניה) ושארלין פיקון (צרפת) גילו יציבות מרשימה לאורך כל הבוקר בטוקיו.

  לאחר 12 שיוטים, ספיצ'קוב עם 65 נקודות שליליות, כאשר לגולשת הצרפתייה, המדורגת שלישית כעת יש 36 נקודות בלבד. פער שלא ניתן למחיקה במסגרת מקצה המדליות, בו יקחו חלק 10 גולשות בלבד. שלוש הראשונות הבטיחו למעשה עבורן מדליה אולימפית, כאשר רק הסדר טרם הוכרע. פיקון הצרפתייה היא האלופה האולימפית המכהנת מריו 2016.

  ועדיין, ספיצ'קוב תתחרה בשיוט המדליות ותיאבק על המקום הרביעי או החמישי, מה שיכול להפוך להישג השיא של גולשת ישראלית במשחקים האולימפיים. כזכור, לי קורזיץ, שהגיע ללונדון 2012 בתור אלופת העולם, סיימה אז במקום ה-6 לאחר שפספסה מדליה בשיוט האחרון.

  הגולשת בת ה-21 תזנק בשבת ב-08:33 למקצה המדליות. לאחר מנוחה קלה היא תוכל להתחיל ולהתכונן למאבק הקשה המחכה לה על הכרטיס למשחקים האולימפיים הבאים בפריז ב-2024. ספיצ'קוב הגיעה למשחקים האולימפיים אחרי שזכתה בפעמיים במדליות כסף באליפות העולם בגלשני RS:X לנשים - 2021 ו-2019. הישראלית היא גם סגנית האלופה האולימפית מ-2020.

  הטבלה הכללית לאחר 12 שיוטים
  1. יונשיו לו (סין) - 30 נקודות
  2. אמה ווילסון (בריטניה) - 34
  3. שארלין פיקון (צרפת) - 36
  4. מרתה מאגטי (איטליה) - 58
  5. ליליאן דה חאוס (הולנד) - 60
  6. קטי ספיצ'קוב (ישראל) - 65