הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכי קשה שיש: ששון ידהים את טדי רינר?

מדליסט הארד מריו חולם על סנסציה. עוד לפני ההגרלה אמר: "אני רואה את עצמי נלחם בכל קרב". המאזן בין השניים: 0:4 לרינר

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  29.07.21 - 11:26

יום קרבות ענק של אורי ששון באולם הג'ודו בריו לפני 5 שנים העניק לו את מדליית הארד הנחשקת. מאז עבר הג'ודוקא הישראלי לא מעט עליות וירידות, אך הוא יצא למשחקים האולימפיים בטוקיו עם אופטימיות. עם זאת, הגרלת הקרבות בחמישי שעבר ציננה מאוד את ההתלהבות. ששון אמנם עלה אוטומטית לסיבוב השני, אך צפוי לפגוש שם את אגדת הג'ודו, טדי רינר.

 • כל החדשות, הרגעים הדרמטיים וטבלת המדליות - במתחם טוקיו 2020
 • רינר, פעמיים אלוף אולימפי במשקל 100+ (לונדון 2012, 2016) ובעל 10 מדליות זהב מאליפויות העולם בג'ודו, הגיע לתחרות האולימפית הרביעית שלו כשהוא כלל לא מדורג. מדוע? רינר מיעט מאוד להתחרות מאז הזכייה באליפות העולם בבודפשט ב-2017. בנבחרת הג'ודו ידעו שהמכשול המרכזי שיכול לעמוד מול ששון בסיבוב המוקדם הוא רינר, כאשר לצערם החשש הזה התממש.

  מדליסט הארד מריו יקווה שהאמירה "בג'ודו, ביום נתון הכל יכול לקרות" אכן תתממש. בריו ששון פגש את רינר בחצי הגמר, נתן פייט מדהים, אך נכנע בווזארי בדרך לניצחון על אלכס גרסיה מנדוסה בקרב על הארד.

  לפני ההגרלה ששון שמר על מצב רוח חיובי. "אני רואה את עצמי נלחם בכל קרב", אמר הג'ודוקא לשירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו, "לפני ריו לא ידעתי שאזכה במדליה. נתתי את הכל וכך אעשה גם הפעם". על הקמפיין האולימפי שחווה אמר ששון: "היו לי עליות וירידות בשנים האחרונות, אבל אני לא מגיע למשחקים האולימפיים רק בשביל להשתתף. הלוואי שאצליח להביא גאווה למדינה".

  לקחת השראה מהעבר

  ששון קיווה לפגוש מתמודדים חדשים, אך קיבל את המשוכה הגבוהה ביותר שניתן לקבל. ועדיין, ששון יכול לקחת השראה מרולון גארדנר, מתאבק עבר אמריקני בסגנון יווני-רומי. גארדנר הגיע לגמר אחרי שניצח את יורי איבסייצ'יק הישראלי בחצי הגמר ופגש את אלכסנדר קרלין, אגדת ההיאבקות הרוסית, שלא הפסיד קרב אחד ב-13 השנים שקדמו לסידני 2000 (כולל 3 מדליות זהב אולימפיות). כנגד כל הסיכויים, המתאבק האמריקני הצעיר וחסר הניסיון, הצליח לנצח וזכה בזהב באחת הסנסציות הגדולות בתולדות המשחקים.

  טדי רינר לקח חלק במספר תחרויות ג'ודו בודדות בלבד מאז 2017, כאשר בגרנד סלאם פריז 2020 הוא הפסיד בשמינית הגמר לקוקורו קגאורה מיפן, שכלל לא ישתתף במשחקים הנוכחיים. היפני, קטן ממדים באופן משמעותי בהשוואה לענק הצרפתי, הצליח להתגונן כל הקרב והשיג ניקוד זהב מדהים באמצעות תרגיל נגד נפלא. את הכרטיס לטוקיו השיג רינר בזכות זהב בסבב המאסטרס בדוחא בינואר האחרון.

  המאזן בין השניים: 0:4 לרינר

  ששון פגש את טדי רינר 4 פעמים בעבר, כאשר הצרפתי ניצח בכולן - חצי הגמר האולימפי בריו, גמר אליפות אירופה 2016, אליפות העולם ב-2014 ורבע גמר סבב גביע העולם ב-2012.