הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אולי בכל זאת תהיה מדליה בג'ודו? הכירו את התחרות הקבוצתית בטוקיו

לאחר הופעה מאכזבת עד כה, המשלחת הישראלית תחפש את ההישג הנכסף מהתחרות החדשה. היריבות, המשקלים, חוקי התחרות והתרחישים האפשריים בטורניר. לחצו למדריך המלא

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  30.07.21 - 09:32

המשחקים האולימפיים מתקרבים לנקודת האמצע שלהם, כאשר המשלחת הישראלית עדיין עם מדליה אחת בלבד עד כה - הארד של אבישג סמברג בטקוואנדו, שהושגה כבר ביום התחרויות הראשון. מי שלא הצליחה לעמוד בציפיות, ובוודאי בציפיות שלה מעצמה, היא נבחרת הג'ודו.

 • אחרי מאבק גדול: ששון נכנע לרינר והודח מטוקיו
 • כל החדשות, הישראלים וטבלת המדליות - במתחם טוקיו
 • היום (שישי) גם רז הרשקו (נשים משקל 78+) ואורי ששון (גברים משקל 100+) הודחו וסיימו את דרכם בטוקיו בתחרויות האישיות. עם זאת, למשלחת הישראלית נותרה עוד הזדמנות אחת להשיג מדליה מאולם הבודוקאן המיתולוגי - תחרות הג'ודו הקבוצתית, שתתקיים בשבת בפעם הראשונה במשחקים האולימפיים. כיצד היא עובדת? הפרטים לפניכם.

  כולל בית ניחומים - מבנה התחרות

  פרט לישראל, בתחרות משתתפות 11 נבחרות נוספות: גרמניה, נבחרת הפליטים האולימפית, איטליה, מונגוליה, דרום קוריאה, הולנד, אוזבקיסטן, יפן, צרפת, הוועד האולימפי הרוסי וברזיל, כש-4 האחרונות העפילו ישירות לשלב רבע הגמר ויחכו לראות את היריבות שלהן שיגיעו משמינית הגמר.

  הנבחרת הישראלית תתמודד מול מקבילתה האיטלקית ב-5:00 בבוקר, כשהמפסידה תודח והמנצחת תעלה לרבע נגד נבחרת צרפת החזקה. במידה וישראל תנצח את איטליה, אך תפסיד לצרפת ברבע, היא תהיה בבית הניחומים מול היריבה שתפסיד בקרב של ברזיל (שתהיה מול הולנד או אוזבקיסטן). ניצחון גם נגד הצרפתים כבר שווה כרטיס לחצי הגמר.

  במהלך כל התמודדות כל נבחרת מעלה 3 ג'ודאים ו-3 ג'ודאיות לפי המשקלים הבאים:
  גברים: עד 73 ק"ג, עד 90 ק"ג ו-90+ ק"ג
  נשים: עד 57 ק"ג, עד 70 ק"ג ו-70+ ק"ג

  איך זה עובד?

  למעשה, כל "מאצ' אפ" יוכרע ב-6 קרבות ראש בראש של כל אחד מהג'ודאים אל מול הג'ודאי המקביל לו בנבחרת היריבה. אם מושגת הכרעה (כלומר עד 4 ניצחונות) הנבחרת שניצחה עולה לשלב הבא, אך מה קורה במצב של תיקו 3:3?  במקרה כזה, תיערך הגרלה שתקבע מי יהיו צמד הג'ודאים שיעלו פעם נוספת על המזרן, זאת לצורך קרב מכריע שייערך בשיטת ה"גולדן סקור" (הראשון לקבוע ניקוד מעניק לנבחרתו את הניצחון).

  בינתיים, בכל אופן, בנבחרת הג'ודו עדיין לא החליטו לגבי המשתתפים מחר בתחרות הקבוצתית, כאשר ההחלטה תתקבל הערב לאחר שקילת הג'ודאים. מה האופציות של שני הרשקו ואורן סמדג'ה?

  גברים

  עד 73 ק"ג - טוהר בוטבול / ברוך שמאילוב
  עד 90 ק"ג - שגיא מוקי / לי קוכמן
  90+ ק"ג - פיטר פלצ'יק / אורי ששון

  נשים

  עד 57 ק"ג - שירה ראשוני, גילי כהן, תמנע נלסון לוי
  עד 70 ק"ג - גילי שריר
  70+ ק"ג - ענבר לניר / רז הרשקו