הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שני: "הוצאתי את הירייה הכי טובה שיכולתי"

הקשת סיכם את ההופעה שלו בטוקיו: "למדתי על עצמי הרבה"

ארבל עשת, שליח ערוץ הספורט לטוקיו  31.07.21 - 08:06
תחילת כתבה

הוא נכנס למשלחת יחסית ברגע האחרון, ונתן הופעה מרשימה ביותר. איתי שני סיים היום (שבת) את דרכו במשחקים האולימפיים בטוקיו עם הפסד בשמינית הגמר בתחרות החץ וקשת, זאת אחרי שגבר על שני יריבים לפני כן בשלב 64 האחרונים ו-32 האחרונים. אחרי ההפסד, הקשת סיכם בראיון עם שליח ערוץ הספורט ביפן, ארבל עשת.

"זה היה צמוד, נלחמתי עד הסוף ולא ויתרתי למרות שהוא היה בהובלה", ניתח שני את הדו קרב. "העליתי הילוך ונתתי את ההכי טוב שהיה לי. הגענו ל'שוט-אוף', ואני מרגיש שהוצאתי ירייה הכי טובה שיכולתי להוציא, וזה לא היה קרוב הפעם. פעם מנצחים ופעם מפסידים. הוא הוביל עליי 4:0, ואז עשינו תיקו היה 5:1. מה שקרה זה שהוא באמת ירה מעולה בהתחלה והוביל. נכנס לו קצת לראש שהוא הולך לנצח, והוריד את הרגל מהגז, וזה בדיוק איפה שאני לא הורדתי והמשכתי לדחוף".

כשנשאל לגבי החץ האחרון, אמר: "החץ האחרון הייתה ירייה טובה, אבל הפעם היא נכנסה ל-9. אני לא ברמה שכל ירייה שלי הולכת ל-10. יש גם כאלה. תמיד מי שיורה ראשון יש לו סוג של יתרון, כי הוא בסוף בא ודופק ירייה טובה והיריב שלו צריך להתמודד עם מה שהוא הצליח. הוא ירה 10, אבל אתה לא חושב על זה. אתה חושב שזו ירייה אחת, אני יודע איך לעשות את זה. המטרה זה לתת את הכל ולראות אם זה הספיק. סנטימטר, מילימטר, זה מאוד קרוב הדברים האלה".

צפו בדו קרב האחרון של שני בטוקיו >>>

"תמיד אנחנו רוצים לנצח, אף אחד לא מפסיד והולך הביתה שמח. מה שאני הלכתי איתו בראש כל הזמן זה שאני נותן את כל מה שיש לי. אני לא רוצה לחזור מכאן בהרגשה שיכולתי קצת יותר טוב. אני מרגיש שנתתי את זה פה, נתתי את ההכי טוב שיש לי, לא ויתרתי עד הרגע האחרון".

שני סיכם את ההופעה שלו בכל האולימפיאדה: "אני חושב שלמדתי המון על עצמי בשבועיים האלה שאני כאן. אם אני משווה את זה לתחרויות סדר גודל דומה, אני באמת רואה איך השתפרתי בשנתיים האחרונות ובחצי השנה האחרונה. אני מקווה שזה יהיה לי ניסיון טוב לפעם הבאה. אמרתי לעצמי שקודם אסיים את האולימפיאדה הזאת ואז עכשיו על האולימפיאדה שאחרי".

לגבי הפער בין המיקום שלו במוקדמות ליריבים שלו, הוסיף: "למוקדמות אין יותר מדי משמעות. הרבה מדורגים בעשירייה הראשונה לא כאן איתנו. מה שיפה בספורט שלנו זה שביום נתון כל אחד יכול לנצח. החבר'ה שנמצאים פה כולם טובים, לכולם יש את היכולת לבוא ביום אחד ולדפוק את ההופעה של החיים שלהם, עם עצבים מברזל ולקחת את זה עד הסוף. במוקדמות זה קורה, קודם כל הייתה המון רוח שזה משפיע על התוצאות של כולם. ורואים שזה לא מאוד משנה. אני שמח שהצלחתי להתקדם ולהישאר עד היום האחרון".