הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתן רודיטי: "עשיתי הישג מטורף, קשה לעכל את התוצאה"

השחיין שסיים במקום ה-4 במקצה המים הפתוחים: "לא יודע מה היה חסר למדליה". גילי לוסטיג: "הדמעות עוד בעיניים"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  05.08.21 - 02:41

מתן רודיטי רשם הלילה (בין רביעי לחמישי), את ההישג הגדול ביותר של השחייה הישראלית, כאשר סיים במקום הרביעי במקצה גמר המים הפתוחים.

רודיטי אמר בסיום: "אני באמת כיוונתי לטופ 8. ידעתי שהולכות להיות הפתעות. הרגשתי טוב בימים האחרונים. קשה לעכל ואני שמח בטירוף מהתוצאה. התכנית הייתה להתחיל במיקום של עשירייה ראשונה, ולשפר מיקומים ולהיצמד לשחיין בכיר. אני מנסה לשמור כוחות ולהיות כמה שיותר יעיל. אם אני רואה שלפנינו בורחים וצריכים להגביר, אז אני מנסה לשפר מיקומים ומחכה לסיום. היה לי פיניש מדהים, קיבלתי הרבה מאוד כוחות וידעתי שהמצב שלי טוב. הרגשתי שאני במקום טוב וזה נתן לי דחיפה להמשיך".

"מה היה חסר למדליה? לא יודע? אולי עבודה יותר קשה. יש לי עוד שלוש אולימפיאדות ואני מקווה להמשיך בדרך הזו. אני חושב שנתתי משחה מטורף, מבחינה טקטית אז אי אפשר לדעת מה היה קורה אם. אני שמח שבאתי במאני טיים וזה הכי חשוב. אם לשחות טוב בתחרות, אז באולימפיאדה".

"אתמול לפני המשחה היה המון התרגשות ולחץ בטירוף. ניסיתי כמה שיותר להירגע ולנוח, כי זה משחה של שעה וחמישים. אני מקווה שיצמחו עוד המון שחיינים במים פתוחים בעקבות ההישג. שצעירים יקבלו מוטיבציה והענף השחיה במים פתוחים יתפתח. הייתי רוצה לחגוג עם ההורים, ולצערי הם לא פה, אני מודה להם מאוד על התמיכה וכל מה שעשו בשבילי".

ראש המשלחת, גילי לוסטיג אמר: "וואו, הדמעות עוד בעיניים, זה הישג בלתי נתפס, הכי טוב של השחייה הישראלית אי פעם. טומרקין עשה מקום שביעי, והנה בחורצ'יק צעיר נתן פה הופעת ענק מרגשת, נלחם, לא ויתר, נשאר בדבוקה הרשונה. אין מילים, אני לא מתבייש להגיד שזה כמו מדליה, זה פשוט אדיר. כל הכבוד לכל הגורמים, באמת, וכמובן למתן - שעשה את זה כמו ענק".

"הספורט הישראלי קפץ בכמה מדרגות במשחקים האולימפיים האלה, 3 מדליות, 16 גמרים, בלתי רגיל. מתן הוכיח שהוא יודע להתעלות ולהגיע במקם הכי חשוב, הכי נצפה, הכי פופולורי - ולתת עבודה. החיוך שלו אמר הכל.  אין ספק שהשחייה עלתה על הציפיות, זו החותמת. הכי חשוב, שרובם חבר'ה מאוד צעירים שממש בתחילת הקריירה ויש להם הרבה לפניהם. בפאריס, השחייה צריכה להתפוצץ ואפילו לסמן מדליה אולימפית כמטרה - זה בהישג יד".

בהמשך היום קיים רודיטי מסיבת עיתונאים בזום, בה הוא אמר: "היה משחה מאוד טוב, די משוגע. ידעתי מההתחלה שזה הולך להיות משחה עם הרבה הפתעות. התכוננתי לזה מאוד טוב, מקום רביעי זה הישג בלתי נתפס בשבילי. אני מאוד מאושר מזה. יש עוד הרבה זמן עד פאריס, שלוש שנים. אני רואה שמפה אפשר רק להשתפר, אפשר להמשיך לעבוד קשה. אהיה מוכן לכל תנאים שיש, מאמין שנעשה את ההכנות הספציפיות לכל דבר. המים עכשיו היו חמים, התכוננו לזה טוב מאוד, ידעתי שאני צריך לשתות הרבה לפני המשחה, כל הקטע של מניעת התייבשות היה חשוב. אני חושב שזה עזר, ואבוא גם מוכן לתנאים אחרים".

כשנשאל למה בחר להתמקצע במרחקים הארוכים, ענה: "מגיל קטן הצגתי יותר יכולות אירוביות מאשר יכולות בספרינטים, זה הוביל אותי למשחים הארוכים יותר. מים פתוחים זה יותר מעניין אותי, זה באוויר הפתוח ולא בבריכה סגורה. יש כל מיני משתנים כמו העובדה ששוחים ביחד, וזה לא סטרילי או משהו של מסלול שאין בו מגע. מתאמנים בבריכה, יש עשרה אימונים בשבוע ורק אחד מהם הוא בים".

לאחר מכן הוא דיבר על המחשבות שלו בזמן שרדף אחרי שלושת הראשונים במאבק על המדליה: "זה מאוד מחושב. אני מסתכל מדי פעם קדימה כדי לראות מה קורה במשחה, כמה שחיינים לפניי ובאיזה מרחק. לפי זה אני מנסה או להדביק את הפער או לנוח כמה שיותר כדי לשמור על קצב טוב, קצב שאני שוחה בו יותר יעיל. אני חושב שהייתי יחסית רחוק מהשלישייה, זה לא היה מרחק שניתן כל כך לגישור. אני מאוד מרוצה מהטקטיקה שלי, במהלך המשחה שיפרתי מיקומים כמעט בכל סיבוב".