הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

80 דקות מזהב: דונצ'יץ' מחפש היסטוריה

מאזן מושלם ומספרים מדהימים. הסלובני ימשיך במסע האדיר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.21 - 11:36

כבר 4 שנים שנבחרת סלובניה נמצאת בחלום. החבורה הצנועה שהצטרפה לפיב"א רק ב-1992 לאחר שנפרדה מיוגוסלביה, לא הצליחה לשים ידה על אף הישג משמעותי במהלך השנים, עד שהגיע אחד, לוקה דונצ'יץ'. כזכור, הכוכב האדיר הוביל את מולדתו לזכייה היסטורית ביורובאסקט 2017, כשהיה בן 18 בלבד.

  • סלובניה וצרפת בחצי הגמר הטורניר האולימפי: 13:55, ישיר ב-5PLUS

אלא שהדהירה האדירה לא נעצרה, ו"הללוקה" הוכיח שלא מדובר בהבלחה חד פעמית, כשכעבור 5 שנים, כשהוא אחד הכדורסלנים הגדולים ביותר בעולם, סחף את סלובניה למרחק 2 ניצחונות ממדליית זהב אולימפית במשחקים הראשונים בתולדותיה. היום (חמישי) לוקה וחבריו ייפגשו את נבחרת צרפת לקרב ענק בחצי הגמר בטוקיו, כששתיהן יודעות שבגמר מחכה כבר ארה"ב וסוללת הכוכבים שלה.

מבחינת הסופרסטאר הסלובני, הוא יקווה להמשיך לככב ולהיות ללא ספק השחקן הדומיננטי ביותר שאפשר למצוא בטורניר. אחרי שרשם 21.3 נקודות, 11.3 אסיסטים ו-8 ריבאונדים בממוצע למשחק בטורניר הקדם אולימפי, בטוקיו דונצ'יץ' הראה שהוא יכול לשפר אפילו את הממוצעים המדהימים האלה. הנה מה שהוא עשה עד כה בטורניר:
משחק 1 נגד ארגנטינה: 48 נקודות, 11 ריבאונדים ו-5 אסיסטים
משחק 2 נגד יפן: 25 נקודות, 7 ריבאונדים ו-7 אסיסטים
משחק 3 נגד ספרד: 12 נקודות, 14 ריבאונדים ו-9 אסיסטים
משחק 4 נגד גרמניה: 20 נקודות, 11 אסיסטים ו-8 ריבאונדים

ובממוצע: 26.25 נקודות, 10 ריבאונדים ו-8 אסיסטים בממוצע עד כה

מעבר למספרים האישיים המרשימים, דונצ'יץ' פשוט לא יודע להפסיד במסגרת משחקי הנבחרת. וב"לא יודע" הכוונה שזה מעולם לא קרה. לוקה לקח חלק ב-17 משחקי נבחרת עד כה בקריירה שלו, ובכולם הוא ניצח. עם מאזן של 0:17 הזוי, הוא כעת נמצא מרחק 80 דקות ממדליית זהב שמעטים ציפו שתיפול על צווארו.

אלא שזה ממש לא הולך להיות פשוט. מהצד השני ניצבת אחת הנבחרות המוכשרות ביותר בעולם - נבחרת צרפת, שניצחה במשחק הפתיחה את ארצות הברית וגרג פופוביץ'. הצרפתים מציגים סגל אדיר ונהנים מיכולת אדירה של צמד שחקני ה-NBA, רודי גובר (7.7 ריבאונדים למשחק) ואוון פורנייה (17.7 נקודות למשחק).

בנוסף להם אפשר גם למצוא בסגל של הטריקולור את ניקולה באטום וגם את צמד כוכבי היורוליג נאנדו דה קולו וגרשון יאבוסלה. הצרפתים מחפשים מדליה ראשונה במשחקים האולימפיים מאז סידני 2000, ואת השנייה בתולדותיהם וכעת הם יודעים שמדובר בהזדמנות פז לרשום את ההישג הענק, שביום בהיר אפילו מדליית הזהב נמצאת בטווח ראייה.