הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טובות השתיים: אשרם וזליקמן העפילו לגמר

צפו בכל התרגילים: הישג היסטורי להתעמלות האומנותית. אשרם סיימה שלישית, זליקמן שביעית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.21 - 12:21
תחילת כתבה

צפו בכל התרגילים של אשרם בנגן הווידאו למעלה ובתרגילים של זליקמן בתחתית הידיעה>>

לראשונה בהיסטוריה, שתי מתעמלות ישראליות בגמר.
אחרי מדליית הזהב של ארטיום דולגופיאט ומדליות הארד של נבחרת הג'ודו הקבוצתית ושל אבישג סמברג בטקוואנדו, גם לינוי אשרם וניקול זליקמן חולמות בגדול. היום (שישי), בהופעת הבכורה שלהן במשחקים האולימפיים, שתי המתעמלות הבטיחו את מקומן בגמר הקרב רב בהתעמלות אומנותית שייערך מחר בבוקר (החל מ-09:20), בתקווה לחזור לישראל עם המדליה הראשונה של המדינה בענף. כבר עכשיו, יש לומר, מדובר בהישג הגדול ביותר של ישראל בהתעמלות אומנותית באולימפיאדה.

אשרם, אחת ההבטחות הגדולות של המשלחת הישראלית, דווקא פתחה את היום המיוחד שלה ברגל שמאל. בתרגיל הראשון המתעמלת בת ה-22 איבדה שליטה על החישוק שקפץ אל מחוץ למשטח ונקלעה למקום ה-15 הכללי, אך ידעה לחזור לעצמה ברגע האמת. אשרם העלתה הילוך בתרגיל הכדור (28.250), האלות (27.850) והסרט (23.500) וסיימה עם ציון סופי של 103.100 שסידר לה את המקום השלישי במוקדמות. זליקמן הייתה יציבה לאורך כל הדרך וסיימה שביעית עם ציון 95.900.

אשרם סיימה ראשונה במוקדמות בתרגיל הכדור, ואת התרגיל האחרון שלה, הסרט, היא קינחה עם צלילי "הבה נגילה" ברקע. את תרגיל הסרט היא סיימה עם הציון השני בגובהו במוקדמות ובכך הקדימה בפעם השנייה את המתעמלת האדירה דינה אברינה. האחרונה סיימה במקום הראשון הכללי ובמקום השני סיימה אחותה התאומה ארינה, ששולטת ביחד איתה בענף ביד רמה.

היציבות של זליקמן בת ה-20 באה לידי ביטוי בכך שסיימה בטופ 10 בכל אחד מהתרגילים. במהלך רוב הסיבוב הראשון היא הייתה בין חמש המתמודדות הבכירות, אך בסיום ירדה למקום השביעי. לצד צמד הישראליות והרוסיות, עלו לגמר גם אלינה הרנסקו (בלארוס), אנסטסיה סאלוס (בלארוס), מילנה בלדאסרי (איטליה), בוריאנה קאליין (בולגריה), ויקטוריה אונופריינקו (אוקראינה) וקריסטינה פורניצ'נה (אוקראינה). האם המשלחת הישראלית תשיג עוד מדליה היסטורית באולם ההתעמלות? התשובות מחר.
צפו בכל התרגילים של זליקמן>>