הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התעמלות אומנותית: הנבחרת העפילה לגמר האולימפי

צפו: ישראל עם גמר אולימפי רביעי ברציפות. יהיה הישג שיא?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.21 - 06:10
תחילת כתבה

ההופעה של נבחרת ההתעמלות האומנותית של ישראל בגמר האולימפי כבר הפכה לשושלת ולמסורת. היום (שבת) החניכות של אירה ויגורצ'יק עשו את העבודה על הצד הטוב ביותר, כאשר אופיר דיין, יאנה קרמרנקו, נטלי ראייטס יוליאנה טלגינה וקארין וקסמן הלכו בדרכן של הנבחרות הקודמות. ישראל העפילה לגמר אולימפי רביעי ברציפות מאז בייג'ין 2008.

הנבחרת החלה את דרכה בצורה נהדרת עם ציון של 44.000 נקודות בתרגיל הכדורים, שהיה קרוב מאוד לציונים של הנבחרות בטופ העולמי - איטליה (44.600), הוועד האולימפי הרוסי (45.750) ובולגריה (47.500). התרגיל השני, חישוקים ואלות, באופן כללי מזכה בציונים נמוכים יותר. החניכות של אירה ויגדורצ'יק קיבלו עבורו ציון של 40.650 נק'. בסה"כ ישראל השיגה 84.650 נק' וזה הספיק כדי להתברג במקום הרביעי במוקדמות. יתר הנבחרות בגמר: איטליה, הוועד האולימפי הרוסי, סין, בלארוס, בולגריה, אוקראינה, יפן.

לאורך השנים רשמה נבחרת ההתעמלות האומנותית מספר הישגים יפים ויציבות מרשימה עם הופעות בגמרים אולימפיים, גמרים באליפויות העולם ובאליפויות אירופה, כאשר ההישג הגדול ביותר - מדליית זהב באליפות אירופה 2020 בקייב.

מחר, ביום הנעילה של המשחקים האולימפיים בטוקיו, תתקיים תחרות הגמר. האם הנבחרת של אירה ויגדורצ'יק תצליח לשפר את הישג השיא שלה בתחרות האולימפית? בגמרים האולימפיים בבייג'ין ובריו, סיימה ישראל במקום השישי. בגמר בלונדון הנבחרת דורגה שמינית ואחרונה בגמר. כעת נותר לראות האם הנבחרת שעשתה את הקמפיין לטוקיו 2020 תצליח להתעלות על קודמותיה.

צפו בתרגיל המשולב >>