הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שבת המלכה: צפו בלינוי אשרם זוכה במדליית הזהב

עוד אלופה אולימפית לישראל! היא פתחה את המשחקים ברגל שמאל - אבל אחרי שהתעשתה, לינוי אשרם התפוצצה בגמר הקרב רב, סיימה ראשונה בשלושה מתוך ארבעת התרגילים ורקדה כל הדרך למדלית זהב שניה של המשלחת שלנו לטוקיו. ניקול זליקמן סיימה שביעית, רק כסף לדינה אברינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.21 - 12:55
תחילת כתבה

מדליית זהב אולימפית ללינוי אשרם! מדליה רביעית לישראל בטוקיו 2020, השניה מזהב.

אלופה אולימפית כחול לבן! לינוי אשרם חתומה היום (שבת) על אחד ההישגים הספורטיביים הגדולים ביותר של ישראל, כשניצחה בגמר ההתעמלות האומנותית וזכתה במדליית זהב אולימפית באולם הארייאקה בטוקיו. אשרם הדהימה את דינה אברינה, אלופת העולם והמועמדת המובילה לזהב.

עם כל הכבוד (ויש הרבה כבוד) לארטיום דולגופיאט, אבישג סמברג ונבחרת הג'ודו - לינוי אשרם סוחבת על גבה ב-4 השנים האחרונות את התואר הכבד מנשוא "התקווה האולימפית של ישראל". ובכן, אשרם התמודדה עם שק הציפיות הזה - בהצלחה ענקית. אשרם השלימה 4 שנים נהדרות - מהפריצה שלה לטופ העולמי ב-2017 ועד טוקיו 2020 - עם הפרס הגדול מכולן: מדליית זהב. אין טוב מזה, אין מתוק מזה. התקווה האולימפית התגשמה, ובגדול.

צפו בתקווה מושמעת בטוקיו >>

אשרם סיפקה ביצוע פנטסטי, על גבול השלמות, בגמר ההתעמלות האומנותית בטוקיו. המתעמלת ריחפה על המשטח, עשתה כל התרגילים ברמת דיוק גבוהה ביותר, קיבלה בונוסים על דרגות קושי ובתוך כל זה - נראה שהיא נהנית מהדרך. בלט במיוחד תרגיל אלות יוצא דופן, שזכה לציון 28.650 נקודות. אחריו נראה שאשרם כבר הבינה היטב שהיא בדרך לפודיום.

המדליה המוזהבת של אשרם היא הרביעית של המשלחת הישראלית במשחקים האולימפיים בטוקיו, שיגיעו לסיומן בראשון. לא ייאמן. שתי מדליות מזהב - לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט, ושתי מדליות מארד - אבישג סמברג ונבחרת הג'ודו הקבוצתית. המשלחת המוצלחת בכל הזמנים, אין ויכוח. הרבה מעל כל תחזית או תקוות של הוועד האולימפי. חייבים לתת קרדיט למאמנת שהולכת עם האלופה האולימפית לכל אורך הדרך - איילת זוסמן.

צפו בכל התרגילים של אשרם בטוקיו >>

 4 שנים דומיננטיות בטופ העולמי

עד כמה היה גדול הקמפיין האולימפי של אשרם, בת ה-22 מראשון לציון? ובכן, סיכום קצר במספרים: מדליית זהב אולימפית אחת, 11 מדליות מאליפויות העולם (6 כסף, 5 ארד), 4 מדליות ממשחקי אירופה מינסק 2019 (2 זהב, 2 כסף) ו-7 מדליות מאליפויות אירופה. הישג השיא באליפויות האירופה היה כזכור מדליית זהב בקרב-רב בקייב 2020.

צפו בשיחה המרגשת של לינוי אשרם עם משפחתה >>

יום מושלם באולם הארייאקה טוקיו

הגמר עצמו היה מורט עצבים מהרגע הראשון. אשרם פתחה את הגמר עם תרגיל החישוק, בו ביצעה טעות גדולה במוקדמות. ובכן, כאן כבר ראינו סימנים ראשונים שהישראלית בדרך ליום אדיר בטוקיו. אשרם לא רק שהשכיחה את השגיאה מהמוקדמות, אלא קיבלה את הציון הטוב ביותר בגמר בחישוק - 27.550 נקודות. המתעמלת הישראלית המשיכה להפגין רמה גבוהה במיוחד גם בתרגיל הכדור, בו שיפרה במעט את הציון מהמוקדמות עם 28.300, בדומה לדינה אברינה הרוסייה.

כאמור, הביצוע בתרגיל האלות היה עוצר נשימה. אשרם זכתה לתשואות מהצופים שנכנסו לאולם הארייאקה בטוקיו וזכתה לציון הטוב ביותר מבין כל המתעמלות, בפער ניכר, 28.650 נקודות. לאורך התחרות הובילה הישראלית בפער מכובד על פני האחיות דינה וארינה אברינה, כאשר האחרונה איבדה סיכוי לעקוף אותה לאחר תרגיל סרט חלש מאוד.

אשרם קיבלה ציון של 23.300 נק' בתרגיל הסרט והמתינה לתרגיל של דינה אברינה, בידיעה שרק 24.150 יוביל למהפך. הרוסייה קיבלה ציון של 24.000 נק', ולאחר ערעור שכשל, ניתן האות לחגיגות. התקווה שוב הושמעה באולם ההתעמלות בטוקיו.

צפו בתגובות של אשרם אחרי הזכייה >>

זליקמן סיימה במקום השביעי הכללי

ניקול זליקמן יכולה להיות מרוצה מההופעה האולימפית הראשונה שלה. זליקמן פתחה עם 23.700 נקודות בתרגיל החישוק ו-24.150 בכדור, ציונים נמוכים במעט מהמוקדמות. אולם, בתרגיל האלות הפגינה הישראלית רמה גבוהה, זכתה לציון השמיני מבין המתעמלות - 25.600 נקודות. גם תרגיל הסרט היה ברמה טובה מאוד - 22.150 נקודות.

בסופו של דבר זליקמן דורגה במקום השביעי. יש לציין כי גם היא בהחלט עמדה ביעדים שלה, ואף מעבר, בעצם העלייה לגמר האולימפי. יהיה מעניין לראות האם תמשיך לפריז 2024, ואם כן, לאן תוכל להגיע שם.

צפו בתרגיל הסרט של זליקמן >>