הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"נגיש תלונה רשמית, רוצים לקבל הבהרות"

נשיא הוועד האולימפי הרוסי: השופטים החמירו פחות עם אשרם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.21 - 16:28
תחילת כתבה

בצל חגיגות הזכייה ההיסטורית של לינוי אשרם במדליית הזהב בהתעמלות אומנותית, נראה כי ישנו צד מאוכזב שמסרב לקבל את הסגנות. אחרי שדינה אברינה הרוסית שפספסה את המקום הראשון על נקודות בודדות, נשיא הוועד האולימפי הרוסי, סטניסלאב פוזדניאקוב כתב פוסט נוקב ברשתות בו הוא מבהיר את דעותיו וכוונותיו בנוגע לצוות השיפוט בטוקיו.

"מיד אחרי סיום גמר ההתעמלות האומנותית, החלטנו שלא נעצום את ענינו למצב הזה", פתח פוזדניאקוב, "אנחנו מתכוונים להגיש תלונה רשמית לוועד האולימפי הבין לאומי במטרה לקבל הבהרות בנוגע למספר מקרים. אנחנו דורשים ניתוח מפורט על המצב מהמומחים של הוועדה ונעשה את הטוב ביותר שלנו להבטיח שקיפות בפרסום התוצאות".

עוד מנשיא הוועד האולימפי: "כשישבתי קרוב לפודיום, ראיתי שהמאמנים והצוות שלנו עשה כל מה שהיה יכול ועובד לפי החוקים כדי לתקן את ציוני השופטים ושום ערעור על ציוניה של דינה לא התקבלו. זה הרגיש שבמספר תרגילים דינה הייתה טובה יותר והעובדה שהזהב לא שלה מעליבה ופוגעת, כמו גם המקום הרביעי אליו הגיעה ארינה, שנענשה בחומרה רבה יותר מאשר מי שניצחה בתחרות".

לסיום, פוזדניאקוב החמיא למתעמלות מארצו: "בכל מקרה, דינה וארינה הן אתלטיות יוצאות מן הכלל ואלופות אמיתיות. אני רוצה להביע את תמיכתי בבנות שסיפקו תצוגות נהדרות, עם הרבה חן ואשמח שיישאר בספורט הזה וימשיכו לספק תצוגות יפות. יש עדיין מקום לניצחונות ותארים בקריירות שלהן".