הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טפרי: "שמח מהתוצאה, המטרה הייתה טופ 15"

הישראלי חגג את המקום ה-13 במרתון: "לא היו תנאים לריצה"

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לטוקיו  08.08.21 - 07:42

תגיות: טוקיו 2020

תחילת כתבה

למרות התנאים הלא פשוטים, הרצים הישראלים סיימו לפנות בוקר (ראשון) את ריצת המרתון, ומעל כולם היה מארו טפרי, שסיים במקום ה-13 עם התוצאה 2:13:02: "אני מתרגש מאוד, מזג האוויר היה קשה מאוד עם לחות גבוהה, אבל אני שמח שעשיתי את התוצאה הזאת והמיקום הזה שימח אותי. המטרה שלי הייתה טופ 15, עשיתי את זה ואני מאוד שמח על כך. הלחות והרוח הפריעו, אבל איכשהו סיימנו את זה. שמרתי על הקצב עד הסוף והיה טוב".

גירמה אמארה סיים את הריצה בתוצאה 2:16:17, שהספיקה לו למקום ה-28, וסיכם: "עשינו חמש שנים הכנה ונתנו 100%. אני מרגיש מסופק ממה שעשיתי. עם מזג האוויר אלה לא היו תנאים לרוץ בהם, אבל אין תירוצים. סיימנו וזה מה שחשוב. היו כאלה שפתחו חזק ופרשו. לא היה פשוט, אבל אני סיימתי וזה מה שחשוב. תודה על מה שיש".

איימרו עלמיה, שסיים במקום ה-37 עם תוצאת 2:17:17 סיכם: "בטח שאני מרוצה. אני גאה לעמוד פה ולייצג את המדינה. קודם כל אני רוצה להגיד תודה לחברים שלי, עברנו חודשיים ביחד והגענו לפה והייתה חוויה מדהימה. כל אחד נתן מה שהיה יכול והיה טוב. קיפצ'וגה הוא אגדה, זה שלו וכל הכבוד לו. הוא מודל לחיקוי".

לואי טחלוואני, שמתחרה תחת נבחרת הפליטים ומגיע מישראל, סיפר: "אני עובד מאוד קשה, גם בלילות. זה משהו שאני עובד עליו תקופה ארוכה ואני מאוד שמח להיות פה לצד מלך המסלול, קיפצ'וגה. כבוד ענק להיות איתו על קו הזינוק ואני מאושר שסיימתי בטופ 20, זאת הייתה התוכנית שלי. מזג אוויר? בשבילי היה תענוג, נהניתי מכל העידוד, זה נתן עוד כוח ואני פחדתי שלא יהיה קהל. לייצג את ישראל? החלום הכי גדול שלי זה פאריס, אני אבוא הכי חזק ואתאמן כמו שצריך ואם תהיה לי אפשרות לקבל אזרחות אני אשמח, מפה רק להמשיך ולעלות".

על הריצה לצד האלוף אליוד קיפצ'וגה, סיפר: "אין לי הסבר, כולנו יודעים מי מלך המסלול, זה כבוד ענק ואני חושב שהוא הגדול מכולם. זה פתח לנו הרבה דלתות להאמין בעצמנו, שאנחנו יכולים לעשות יותר ממה שעשינו לפני הרבה שנים. היה כיף ענק להיות לידו ואני אשמח להצטלם איתו".