הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקור לגאווה": אשרם ודולגופיאט זכו לכבוד

טרופר החמיא למדליסטים מטוקיו באירוע של איגוד ההתעמלות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.21 - 11:35
תחילת כתבה

איגוד ההתעמלות עשה כבוד הבוקר (חמישי) לספורטאים שלקחו חלק במשחקים האולימפיים בטוקיו כאשר קיים מפגש במכון וינגייט. זוכי הזהב, לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט היו שם כמו גם נבחרת ההתעמלות האמנותית שסיימה במקום השישי במשחקים.

שר התרבות והספורט של ישראל, חילי טרופר החמיא: "שנים אמרו לנו שאנחנו לא יכולים ואני אמרתי שאפשר, ושאנו ננפץ את התקרה והחבורה המיוחדת שלנו באמת ניפצה את התקרה. צריך להגיד תודה לצוות האימון, בסוף יש מעטפת שמלווה את הספורטאים שלנו ויש להם חלק גדול וזכויות באירוע הזה. אני נאמן לתפיסה של הספורטאים הצנועים שלנו שמדברים מעט ועושים הרבה, ואני רוצה להגיד בעיקר שאנו גאים בהם. לא רק על הכישרון, כדי להגיע לפסגות אלו צריך אופי מיוחד, גם כדי להחזיק את המתח הזה ואת הר הציפיות של מדינה שלמה. הם מקור לגאווה".

כינרת צדף, יושבת ראש איגוד ההתעמלות אמרה: "הפלנו את חומת ברלין בטוקיו. מה שעשינו שם ביפן הוא מעל ומעבר לכל דמיון. אני מאחלת לכל האיגודים האולימפיים ללמוד איך חיים יחד בלי מלחמות ובלי מריבות. אף אחד אצלנו לא נוטר טינה".

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל הוסיף: "הייתה לנו את המשלחת הכי טובה בתולדותינו בצורה מאוד בולטת וזה התחיל כש-90 ספורטאים עמדו בקריטריון האולימפי. הם עמדו בציפיות באירוע הכי חשוב ומיצו את הפוטנציאל שלהם באופן מיטבי. גולת הכותרת בלי ספק הגיעה מההישגים של ההתעמלות. זה הענף היחידי שאנחנו מעצמה עולמית בו, ואני חושב ששברנו תקרת זכוכית שהיא לא תאמן באחד מהענפים המובילים בתנועה האולימפית. זה כמעט בלתי נתפס וזה הסתיים בצורה הכי מתוקה שיש עם הזכייה של לינוי בקרב רב".