הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראש הממשלה נפתלי בנט: "עשיתם היסטוריה של ממש, זה מרגש"

אחרי שחזרה מטוקיו עם ארבע מדליות, שתיים מזהב, המשלחת הישראלית זכתה לכבוד בבית הנשיא. רה"מ בנט: "ההישגים שלכם משקפים את הרוח הישראלית". אשרם: "אל תעירו אותנו מהחלום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.21 - 12:13
תחילת כתבה

עטורת מדליות ומלאת גאווה, המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים בטוקיו זכתה לכבוד בבית הנשיא. נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש הממשלה נפתלי בנט אירחו את הכחולים לבנים, נשאו דברים והודו להם על ארבע מדליות, שתיים מהן מזהב.

"כל מי שמסמן יעד גדול נופל לפעמים מהסוס, החוכמה היא לדעת לקום ולדהור קדימה", פתח ראש הממשלה, נפתלי בנט בדבריו. "להיות חלק מהמשלחת האולימפית של ישראל זו זכות גדולה, להיות חלק מהמשלחת האולימפית של ישראל שהביאה את ההישגים הגדולים בכל הזמנים זו זכות כפולה שזכיתם בה".

"אתחיל בפנייה לאלה שכשלו להשיג מדליה. אולי זכיתם לתשומת לב ציבורית מועטה יותר, אבל אתם ראויים לאהבה, להערכה ולהוקרה של כולנו לא פחות. ההשקעה והמאמץ, העבודה הקשה, השמחות והאכזבות, הדרך שאתם עושים שעות והמסר לבני הנוער שצריך להתאמץ ולהתאמץ, זו תודתנו".

"המשלחת סיפקה לנו רגעים מזוקקים של גאווה ואושר בתקופה מורכבת ומאתגרת לכולנו. עשיתם היסטוריה של ממש, זה כל כך מרגש. זכינו פעמיים לשמוע את התקווה. מדינה שלמה צפתה מרחוק, התרגשה ומחתה דמעה. לא במקרה עצרנו את ישיבת הממשלה באמצע כדי לברך את ארטיום, היינו עוצרים גם בשביל לינוי, אבל זה היה בשבת".

"ההישגים שלכם משקפים את הרוח הישראלית, ההתמדה, התעוזה, האתגרים בדרך למטרה ובקצה הדרך השגת היעד והגשמת החלום. נשאנו עיניים לעבר כל אחד ואחת מכם, החזקנו אצבעות ואתם לא אכזבתם. אני מבקש לברך אתכם על הכבוד הגדול שהבאתם, אבל לא פחות מכך ואולי יותר, אני מבקש לברך אתכם על המסר הגדול שההישגים שלכם משקפים לכל צעיר וצעירה ולכל אזרח בישראל".

"כל מי שחולם להיות פסנתרן גדול, פרופסורית גדולה, להיות ספורטאי גדול, הדרך לשם היא לא אינסטט. אין כוכב נולד, יש כוכב מתאמץ. תודה לכם, נתראה בפריז", חתם רה"מ בנט.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "אנחנו שמחים ומתרגשים. אלופים ואלופות שלנו, ברוכים הבאים הביתה, עטורי מדליות, כבוד ותהילה. כישצאתם בברכת הנשיא העשירי, רובי ריבלין, היה לנו חלום לשמוע את התקווה ביפן. הגשמתם לכולם את החלום. עשיתם היסטוריה שדורות שספורטאים ישראלים חלמו עליה. לינוי, ארטיום, אבישג, נבחרת הג'ודו, כל הספורטאיות והספורטאים, המאמנים והמאמנות, אלה שקטפו את המדליות ואלה שנתנו את הכל והיו כל כך קרובים. בשמי ובשם עם ישראל כולו אני אומר תודה. אתם הגיבורים שלנו ואנחנו גאים בכם מאוד".

"הרחבתם לנו את הלב, ועשיתם מדינה שלמה גאה ומאושרת. החזקתם אותנו פעורי פה, במתח עצום, הגעתם ליעד הנכסף בשילוב נדיר של רוח גדולה, של גוף ונפש, יכולות מנטליות והישגים אישיים וקבוצתיים בלתי רגילים. נתתם את כל מה שהיה לכם, עשיתם את זה בגדול. שברתם תקרת זכוכית, עליתם לגמרים, התחריתם מול הטובים שבטובים. אנחנו מאחלים לכם שגם בפריז תכבשו יעדים גדולים כמו שכבשתם בטוקיו".

"ב-17 הימים שלנו בטוקיו הרגשנו את התמיכה שלכם, ידענו שמדינה שלמה עומדת מאחורינו ללא קשר לתוצאה שנשיג", אמרה לינוי אשרם. "זוהי הרוח הישראלית, הסולידריות, הערבות ההדדית שכולנו מכירים ואוהבים. אנחנו עומדים כאן כאלופים אולימפיים, עדיין לא מאמינים ומחכים שמישהו יעיר אותנו מהחלום הזה. אולי בעצם עדיף שלא תעירו אותנו".

"כשהיינו כאן בחודש יוני, נרגשים וחוששים, העזנו אולי לחלום על זה, אבל לא לומר זאת בקול רם. בספורט התחרותי, עבודה סיזיפית של שנים מתנקזת לשעה או שעתיים של מבחן כשעיני העולם כולו מסתכלות עלינו. שתיים או שלוש החלטות יכולות לקבוע איך תיראה המציאות של כולנו", הוסיפה מדליסטית הזהב בהתעמלות האומנותית בטוקיו.

מדליסט הזהב ארטיום דולגופיאט הוסיף: "את התהילה והכבוד מקבלים אלה שבפרונט, אבל זה רק קצה הפירמידה. אף אחד מאיתנו לא היה יכול להגיע לזכות במדליה, להגיע לגמר או אפילו להגיע למשחקים האולימפיים בלי המאמנים והמאמנות שלנו, בלי אנשי המעטפת והמשפחות שלנו. בשם כולנו - תודה".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "אנחנו מאוד גאים בכם מעומק הלב. זו המשלחת הישראלית הטובה אי פעם, אבל הגאווה הגדולה בעיניי זה ההרכב האנושי והאופי המיוחד שלכם. אנחנו רוצים שהדור שלנו יביט בספורטאים וישאב מהם השראה ואכן כשמביטים במשלחת הזו רואים לא רק את ההישגים, אלא גם את האופי המיוחד, הנכונות לעבוד קשה, האומץ לכוון רחוק והחוסן המנטלי".

"בעולם שמקדש לא פעם פרסום לשם פרסום והתחמנות שמקצרת דרכים, זה לא עניין של מה בכך הדרך הארוכה בה בחרתם ללכת. אתם מכוונים לגדולות, אך בוחרים במילים קטנות, שואפים להיות הכי טובים, אך נותרים צנועים לכן אתם דוגמה ומופת. אתם מודל לחיקוי לילדים שאולי עכשיו יחליטו לעלות על מזרון, להתחיל לכדרר או לבעוט בכדור, לצאת לקפיצה או לריצה, יפתחו שאיפות וישרטטו חלומות".

"ימים קשים עוברים על ישראל והעולם כולו. בחוץ משתוללת מגיפה. כמה טוב שהצלחתם להעניק לנו רגעים של חסד וגאווה. כמה טוב לשמוע את התקווה. אי אפשר לציין אירוע כזה בלי להתייחס לטקס הפתיחה המרגש בו הוזכרו י"א חללי מינכן, אחרי 49 שנות התעלמות הצדק נעשה".

יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי: "כחודש לפני המשחקים היינו כאן כדי לקבל את ברכת הנשיא, עמדנו מתוחים. הייתה למשלחת ביטחון ונחישות בנוגע למטרותיה וכתמיד שמרה על צניעות. במשך כמעט שלושה שבועות התחרו ספורטאינו במיטב ספורטאי העולם, היו כאלה שהגיעו לפסגה, כאלה שהגיעו למקום הרביעי וכאלה שהתאכזבו, אבל כל ה-90 נתנו הכל כדי להיות בשיאם במשחקים. משלחת ישראל הייתה לטובה במשלחות ישראל, כעת ננוח מעט ונחזור למטרה הבאה - פריז 2024 - כי בספורט ההישגי אנחנו תמיד מביטים קדימה".