הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בתסריט הכי משוגע לא חשבתי שכך יראו חיי"

שטילוב הודיע על פרישה. ארד: "אתה אישיות יוצאת דופן"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  09.12.21 - 12:35

תגיות: אלכס שטילוב

הקריירה של אחד המתעמלים הישראלים הגדולים אי פעם הסתיימה. כארבעה חודשים לאחר שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפעם הרביעית, אלכס שטילוב החליט לפרוש באופן סופי בגיל 34 והוא הודיע על כך היום (חמישי) במסיבת עיתונאים מיוחדת ומרגשת.

"מה עוד נותר לומר אחרי כל כך הרבה מילים חמות? בתסריט הכי משוגע לא חשבתי שככה זה יראו החיים הספורטיבים שלי", אמר שטילוב הנרגש, "כשעליתי בגיל 15 וחצי לארץ התחלתי לבדוק אם יש בכלל התעמלות בארץ. לא שמענו על מתעמלים שהגיעו להישגים, אבל היום אני חושב שכל מתעמל מכיר את הספורט הזה פה. זו עבודה שעשיתי יחד עם סרגיי המאמן וזה לא היה קל עבורנו. למרות שאני בנאדם שמחייך וחיובי באופן כללי, אז במהלך האימונים זה נראה אחרת (צוחק)".

"אני מודה לסרגיי על הסבלנות והאיפוק ונתת לי את האפשרות להתאמן ולעשות את הדרך הזאת. אני רוצה להודות למשפחה שלי שבלי התמיכה מהבית לא הייתי עושה את זה. להורים כמובן שתמיד נתנו לי חופש לבחור ולהחליט, לאשתי המדהימה שתמכה לאורך כל הדרך. מודה גם כמובן לוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי".

על העתיד אמר שטילוב: "אני יודע שיש לי עוד מה לתת לענף ולדור הצעיר. שמח שהאיגוד נותן לי את האפשרות הזאת - לקחת את הענף עוד צעד קדימה".

יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי, אמרה: "כישרון זה משהו נדיר בספורט, אבל האישיות שלך היתה מעל הכל - קורנת ואצילית בהצלחות ובכישלונות. תמיד שמרת על רגישות, נעימות ואצילות באופן יוצא דופן. לצד הכישרון, אתה אדם צנוע ומתמיד. אני מאמינה שתיקח את האישיות הזאת ליום שאחרי. הספורט הישראלי צמא למאמנים חדשים והעובדה שאתה נכנס לצוות של איגוד ההתעמלות ומייצר את ההמשכיות הזאת - אין לי ספק שתצעיד את ההתעמלות הישראלית קדימה. אנחנו רוצה להודות לך על כל הקריירה ומאחלת לך בהצלחה".

גילי לוסטיג מנהל היחידה לספורט הישגי: "ניפחת כל תקרת זכוכית בענף, מדליות באליפות אירופה והעולם. אלכס אף פעם לא יכול היה לשאת את הדגל כי ההתעמלות מתחילה יום אחרי הטקס. שמח שהוא נשא עבורנו את הדגל במשחקי אירופה. אלכס היה חריג בגובהו, זה העצים את ההישגים שלו הרבה יותר, כל פעם שהוא עלה על המזרן זה היה ציור. רוצה להודות לו, גם על כך שהיה מודל לחיקוי עבור הדור הצעיר ועבור ארטיום. זה כבוד גדול שהוא משאר חלק מהמערכת ומאיגוד ההתעמלות".

יעקב שחר, אחד הספונסרים של שטילוב, סיפר: "זה כבוד גדול להיות פה. ההיכרות שלי עם שטילוב החלה ב-2010 וזו דוגמה לאיך ספורטאי יכול להיות עם המאמץ בקשר כל כך טוב. אלכס אדם יוצא מן הכלל, הקשר בינינו ימשיך להיות, אין לי ספק שתגדל דורות רבים טובים של ספורטאים".

שטילוב מסיים את הקריירה עם רזומה מרשים של ארבע הופעות באולימפיאדה (בייג'ינג, לונדון, ריו וטוקיו), שתי מדליות באליפויות עולם ושבע מדליות באליפויות אירופה. הוא המתעמל הישראלי הראשון שזכה במדליה באליפות העולם, וגם מתעמל המכשירים הישראלי הראשון שהעפיל לשלב הגמר במשחקים האולימפיים ובאליפות העולם.

שטילוב זכה ב-18 מדליות לאורך הקריירה והבולטות שבהן הן מדליית הזהב באליפות אירופה 2013 ושתי מדליות הארד באליות העולם בלונדון 2009 וטוקיו 2011. בין לבין, קטף מדליית כסף אחת וחמש מארד באליפויות אירופה לאורך השנים, וגם שלוש מדליות זהב, שלוש מכסף ושלוש מארד בגביע העולם בהתעמלות.