16:00, שידור חי באתר: הדרבי של ראשון לציון

הפועל מארחת את מכבי בקרב הכי גדול בכדוריד הישראלי. חליפי: "כל השבוע אתה נושם את המשחק הזה". סמולר: "אסור להתרחק ממכבי ת"א"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  15.11.13 - 08:57
איזה קלאסיקו. הדרבי של ראשל"צ שוב כאן (אלן שיבר)
איזה קלאסיקו. הדרבי של ראשל"צ שוב כאן (אלן שיבר)
תחילת כתבה

גם בעונה שבה ליגת הכדוריד מתפתחת לכיוונים לא מוכרים, הדרבי של ראשל"צ הוא האירוע הגדול ביותר שיש לה להציע. היום (שישי, 16:00, שידור ישיר באתר ערוץ הספורט) תארח הפועל את מכבי לקלאסיקו של הענף, למרות שבטבלה לא מדובר הפעם במשחק העונה.

מכבי ראשל"צ משוועת לניצחון, בתקווה להתקרב שוב לצמרת, כאשר כרגע היא רק במקום ה-5 בטבלה, עם שני הפסדים ותיקו מתחילת העונה. המקשר איציק חליפי חווה דרבי רמת גני בעברו, אבל זו תהיה הפעם הראשונה שלו בקרב עירוני בראשל"צ. "יש התרגשות והרבה מחשבה על המשחק, שנובעת מהיוקרה שלו בעיר", אמר לאתר הרשמי, "זה מסוג המשחקים שמלווים אותך לכל מקום. בשבוע שלפני אתה נושם, אוכל, ישן ומטפל בגוף שלך כל השבוע מתוך מחשבה על המשחק הזה".

"אני מצפה מעצמי ליותר, עבורי ועבור החברים שלי לקבוצה" הוסיף חיליפי, "אני מצפה לעזור בכל דרך אפשרית כדי להביא את הניצחון. הקהל תמיד היה הרוח במפרשים של מכבי ראשון. אנחנו זקוקים לכל מי שיגיע, ואני מקווה שהוא יגיע לדרבי הזה רעב ולהוט בשביל לדחוף את הקבוצה לניצחון".

החדשות הטובות אצל מכבי הן חזרתו של עופר לוזון אחרי פציעת ברך קשה, שהשביתה אותו ליותר מחצי שנה. לעומתו, אמיר לנגליב חולה ולא יוכל לשחק, כאשר רוב עבודת המרכז תיפול על אריאל רוזנטל המוכשר.

בצד האדום, האלופה עדיין בפיגור של שתי נקודות אחרי המוליכה מכבי ת"א, אבל בכל הנוגע לקרב על ראשל"צ נראה שהיא מגיעה פיבוריטית לדרבי הזה. המאמן סער פרנקל יחסר את גיא כהן, שיחזור בשבועות הקרובים אחרי פגיעה בקרסול.

"המשחק הזה הוא כמובן מעבר לדרבי, משום שאם חס וחלילה אנחנו מפסידים אז אנחנו נתרחק ממכבי תל אביב" אמר אבישי סמולר, הקיצוני של הפועל, "בתכלס זה להיאבק עם מכבי על מקומות 2-3 עד לתום העונה הסדירה. העונה יש משמעות אדירה לסיים את הליגה הסדירה במקום הראשון, וזו כמובן המטרה, כדי שיהיה את יתרון הביתיות לאורך כל הפלייאוף".