לואיס אנריקה: "סרחיו ראמוס שחקן מיוחד"

מאמן ספרד החמיא. הבלם: "הפילוספיה של המאמן נפלאה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.19 - 07:38
תחילת כתבה

אחרי ההדחה המוקדמת מהמונדיאל, והקמפיין הבינוני משהו בליגת האומות, אלופת אירופה לשעבר, נבחרת ספרד, פתחה הערב (שבת) את מוקדמות יורו 2020 ברגל ימין, עם 1:2 במסטאייה על נורבגיה. רודריגו כבש את השער הראשון, ג'ושוע קינג השווה זמנית בפנדל לנבחרת של לאגרבק, אבל אז הגיע סרחיו ראמוס, עם שערו ה-50 במדי הנבחרת הלאומית, בפנדל משלו שכבש את שער הניצחון והעניק לנבחרת של לואיס אנריקה שלוש נקודות ראשונות ויקרות.

"אני מאושר מהכל, למרות שהגיע לנצח 5 ואפילו 1:6", אמר מאמן נבחרת ספרד בסיום,  "ניצחון בפתיחה הוא תמיד חשוב, ואני מאוד מרוצה מההופעה של הנבחרת, למרות הקושי בניצול ההזדמנויות. אני מתכוון להמשיך ולגבות את השחקנים, ולתת להם כוח להמשך". לואיס אנריקה התייחס גם לחלוץ, אלברו מוראטה, שהחמיץ רבות במשחק ואמר: "אני מרוצה מאוד ממוראטה, הוא היה היכן שהוא צריך להיות, כל מה שהיה חסר לו זה מעט מזל". על כובש שער הניצחון, ראמוס, אמר: "הוא שחקן מיוחד בהיסטוריה של הכדורגל". 

ב"מארקה" הספרדי בחרו בחלוץ ולנסיה, רודריגו מורנו, כשחקן המצטיין (והעניקו לו שלושה מתוך חמישה כוכבים). רודריגו אוהב במיוחד את המסטאייה: השער הערב היה התשיעי שלו ברציפות באיצטדיון הביתי של העטלפים. "היה לי משחק טוב", הוא אמר בסיום, "אבל מה שחשוב באמת זה שהקבוצה שיחקה טוב. יכולנו להפוך את הניצחון הזה למפואר הרבה יותר, אבל בסופו של דבר כל ניצחון הוא מתוק".

כובש השער השני במשחק וקפטן הנבחרת, סרחיו ראמוס, גם עמד במוקד תשומת הלב, בעיקר הודות ל"פאננקה", הבעיטה המיוחדת שבאמצעותה כבש את שער הניצחון, 19 דקות לסיום. "הפילוסופיה של אנריקה היא נפלאה", אמר הבלם בסיום, "יש כאן סביבת עבודה חדשה, וכל ניצחון ייתן לנו עוד ועוד ביטחון".