הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הלם בצרפת. דשאן: "חטפנו סטירה. אין שום דבר חיובי"

מאמן אלופת העולם הגיב להפסד המפתיע לטורקיה. גריזמן: "לא מחפשים תירוצים, הם היו טובים מאיתנו". הוגו לוריס: "כולם חייבים לקחת אחריות". וגם: השיא השלילי של אמבפה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.06.19 - 07:35

תגיות: נבחרת צרפת

נבחרת צרפת ספגה הפסד ראשון במוקדמות יורו 2020. הנבחרת של דידייה דשאן נראתה רע מאוד ולראשונה אחרי 10 שנים לא בעטה אפילו לא פעם אחת למסגרת, כאשר נוצחה 2:0 ע"י טורקיה, שכבשה את פסגת בית 8 אחרי שלושה מחזורים.

בתקשורת הצרפתית ביקרו בחריפות את שחקני הנבחרת, במיוחד קיליאן אמבפה ופול פוגבה שזכו לציונים הנמוכים ביותר מבין שחקני ההרכב. החלוץ של פ.ס.ז' איבד 22 כדורים (שיא שלילי בנבחרת) ואילו הקשר של מנצ'סטר יונייטד היה מהאשמים בשער השני שהובקע על ידי צ'נגיז אונדר. בפעם הראשונה מאז מונדיאל 2010, הטריקולור פיגרו בשני שערים עוד לפני ההפסקה במשחק רשמי.

מאמן צרפת, דידייה דשאן, היה ביקורתי בסיום: "מהופעה קולקטיבית כזאת אי אפשר לקחת שום דבר חיובי. לא היינו בכלל במשחק, אפילו אם אנחנו אלופי עולם, אי אפשר לצפות שהדברים יגיעו מעצמם. חטפנו הערב סטירה. ננתח את המשחק ובעוד שלושה ימים אנחנו נתכונן לאנדורה בהתאם. אין הרבה מה לעשות חוץ מלברך את טורקיה ולחזור ליסודות שלנו".

מוסא סיסוקו, שפתח לראשונה אחרי שנתיים בהרכב הצרפתי, סיפר: "אי אפשר להאשים רק את שחקני ההגנה. כל הקבוצה לא הייתה מספיק קומפקטית. היו פערים גדולים מאוד בין השחקנים וככה קשה מאוד לנצח. אין לנו מה לחפש תירוצים, אנחנו יודעים איפה לא היינו מספיק טובים. יש לנו עוד הרבה משחקים. בעבר כבר הוכחנו שאנחנו יכולים לחזור ממשברים. יש לנו נבחרת איכותית ומוכשרת. חייבים להמנע ממשחקים כאלה בהמשך".

גם אנטואן גריזמן הגיב להפסד: "ניסינו לדבר על ההפסד קצת בחדר ההלבשה. ניסינו להבין מדוע הפסדנו, אבל קשה להסביר. לא הצלחנו לעשות שום דבר. בקושי הגענו למצבים. לא בעטנו לשער, שום דבר למסגרת. לא היינו טובים, אבל יש לנו מזל שיש עכשיו עוד משחק. אנחנו לא מחפשים תירוצים, הם היו טובים מאיתנו".

המגן בנג'מין פבאר אמר: "לא היינו טובים מהפתיחה עד הסיום. זה משחק שצריך לשכוח. חשוב שנתאושש מהר וננצח את אנדורה. אין צורך להגיד הרבה. אנחנו יודעים שהיינו רעים מאוד".

הוגו לוריס סיכם את התחושות: "הופעה מאוד מאכזבת. השבוע שלנו היה חיובי אז זה מפתיע. האנרגיות היו טובות, ההכנה הייתה טובה, אנחנו מופתעים מהיכולת שלנו. אין לנו תירוצים. אנחנו צריכים לקחת אחריות ולחשוב על המשחקים שנותרו. חסרנו אגרסיביות וחדות. כולנו אחראיים. אני חושב שכולם צריכים לשאול את עצמם שאלות".