לואיס אנריקה חשף: בתו בת ה-9 מתה מסרטן

מאמן ספרד לשעבר סיפר כי פרש כדי להתמקד במאבק במחלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.19 - 23:09
תחילת כתבהחודשיים עברו מאז כינס לואיס אנריקה מסיבת עיתונאים, ובה הודיע כי יפרוש מאימון נבחרת ספרד מסיבות אישיות. הערב (חמישי), נחשפה הסיבה הטראגית: בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות, גילה אנריקה כי בתו בת התשע, צ'אנה, נפטרה ממחלת הסרטן. היא סבלה מאוסטאוסרקומה (סוג של סרטן עצמות) במשך חמישה חודשים, והיום גילה אנריקה כי מטרת הפרישה היתה במטרה להתמקד במחלה של בתו ובהתמודדות איתה.

בהודעה שפרסם, בנוסף, הודה אנריקה לצוות הרפואי בביה"ח שבו טופלה בתו, כמו גם לכל מי שחיזק אותו במהלך התקופה. יש לציין כי לאורך כל חמשת החודשים, והשמועות שהסתובבו, הקפידה התקשורת הספרדית לשמור בסוד על המקרה, מפאת כבודו של אנריקה ובשל הסוגיה הרגישה. 
כזכור, ביוני האחרון הודיע במפתיע אנריקה כי לא יוכל להמשיך כמאמן הנבחרת הספרדית, אך סירב לגלות את הסיבה. מי שהודיע על כך לתקשורת היה יו"ר ההתאחדות הספרדית, לואיס רוביאלס, שאמר כי "דלתות ההתאחדות הספרדית תמיד יהיו פתוחות עבורו", והגדיר כי אנריקה עזב בשל "סיבות משפחתיות אישיות". היום, הודיע באופן סופי המאמן מדוע.

התגובות בספרד זרמו מיידית, באופן טבעי: ריאל מדריד פרסמה הודעת תנחומים, בה כתבה כי "היא שותפה לכאב של לואיס אנריקה ומשפחתו, ורוצה לשלוח את התנחומים העמוקים ביותר בשעה קשה זו". גם הקפטן שלו בנבחרת לשעבר, סרחיו ראמוס, הצטרף כשאמר: "כל התמיכה לך ולמשפחתך, מיסטר. אין מילים, אבל תמיד נעמוד לצידך".