5 מ-5: איטליה מושלמת לאחר 1:3 בארמניה

צפו: בלוטי (צמד) ופלגריני קבעו מהפך. קרפטיאן הורחק למארחת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.19 - 21:07
תחילת כתבה

איטליה נשארה מושלמת במוקדמות יורו 2020. אחרי קרוב ל-80 דקות של משחק צמוד, מהן 35 מול עשרה שחקנים, חניכיו של רוברטו מנצ'יני הצליחו לבקע את ההגנה של נבחרת ארמניה ולהבטיח ניצחון בפתיחת המחזור החמישי של מוקדמות הטורניר הערב (חמישי).

עם זאת, למנצ'יני יש לא מעט להיות מודאג ממנו אם לשפוט מההופעה של שחקניו. למרות היתרון המספרי על הדשא לא ניכרו הבדלים משמעותיים בין הקבוצות והארמנים אף יכלו לעלות ליתרון גם לאחר שהורחק שחקן משורותיהם.

מנגד, ארמניה יכולה להיות גאה מאד בהופעה שלה. שער היתרון המוקדם של קרפטיאן היה מוצדק וגם לאחריו הנבחרת לא התבטלה מול האיטלקים. אם לא התמהמהות מיותרת של הנריק מחיטריאן בפס האחרון בדקה ה-59, שמנע מצב הבקעה ודאי למארחת, ייתכן והיה בפנינו משחק אחר לגמרי.

מהלך המשחק:

נבחרת איטליה פתחה את המשחק בלחץ גבוה על הגנת ארמניה וניסתה למנוע מהמארחת לייצר התקפות. עם זאת, הארמנים התמודדו היטב עם שחקני האזורה והצליחו להוציא מתפרצות מסוכנות. בדקה ה-10 מתפרצת מקומית עלתה לחניכיו של רוברטו מאנצ'יני בספיגה. בארסגיין מסר כדור עומק אליו קרפטיאן הגיע ראשון וירה לפינה השמאלית, 0:1 לארמניה. כעבור 18 דקות האורחת הצליחה לאזן. חילופי מסירות של נבחרת איטליה באגף שמאל הסתיימו ברגליו של המגן השמאלי אמרסון שהגביה לתוך הרחבה. בלוטי דחק מקרוב לרשת, 1:1. בתוספת הזמן של המחצית הראשונה חלוץ נבחרת ארמניה קרפטיאן הורחק בצהוב שני, לאחר שפגע עם מרפקו בבונוצ'י במאבק על כדור גובה.

בתחילת המחצית השנייה לא הורגש היתרון המספרי של האיטלקים ודווקא המארחת הייתה קרובה לכבוש כשמחיטריאן בזבז הזדמנות בהתקפה מתפרצת. בדקה ה-77 האזורי הצליחו לעלות ליתרון. לורנזו פלגריני נגח מקרוב לרשת לאחר הרמה של לאונרדו בונוצ'י, 1:2. שלוש דקות לאחר מכן חניכיו של רוברטו מנצ'יני קרוב לוודאי הבטיחו ניצחון כשאנדריאה בלוטי קיבל מסטפנו סנסי כדור ברחבה, הסתובב וירה לפינה הימנית. 1:3.

הרכבי הנבחרות:
נבחרת איטליה: ג'יאנלואיג'י דונארומה, אלסנדרו פלורנצי, אלסיו רומנולי, לאונרדו בונוצ'י, אמרסון, ג'ורג'ניו, מארקו וראטי, ניקולו בארלה, פדריקו צ'יאסה, פדריקו ברנרדסקי, אנדריאה בלוטי
נבחרת ארמניה: ארם אירפטיין, הובאנס המבארדזומיאן, וראזאט היוראן, אנדרה קליסיר, ארמן הובאניסיאן, ארטק גריגוריאן, קרלן מקרטצ'יאן, טיגרן ברסגיאן, גאבור גארזיאן, הנריק מחיטריאן, אלכסנדר קרפטיאן