הקרב על הכתר: עושים סדר במירוץ למלכות השערים

כיצד השפיעו השלושערים של קיין ורונאלדו, איזה משחקים נותרו למיטרוביץ' וסרביה ומדוע אופציית דזיובה מסתמנת כמסוכנת מכולן עבור זהבי? הקרב על הכובש המצטיין במוקדמות נכנס לישורת האחרונה שלו והנציגות הישראלית הופכת אותו למרתק מתמיד

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.19 - 18:10
תחילת כתבה

הלחץ על ערן זהבי. הקרב על מלכות השערים במוקדמות יורו 2020 הפך השנה לאחד המרתקים והמותחים שראינו, אבל מה שהופך אותו למעניין הרבה יותר הוא הנציגות של הנבחרת הישראלית - ערן זהבי. רגע לפני שהוא עולה על כר הדשא לו קרב מסקרן מול רוברט לבנדובסקי, ניסינו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן.

עד לא מזמן, זהבי הוביל בבטחה את טבלת מלכי השערים, אבל בחמישי האחרון הארי קיין שם סוף להגמוניה של החלוץ הישראלי והשתווה אליו בזכות שלושער אדיר ב-0:7 מול מונטנגרו (עוד לפני הירידה להפסקה, יש לציין). כעת, במאזנו של החלוץ האנגלי האימתני יש 11 שערים ומחר הוא יצא לקוסובו במטרה להשלים את המשימה ולעלות לפסגה.

גם כריסטיאנו רונאלדו התקרב לזהבי עם שלושער משלו ב-0:6 של פורטוגל על ליטא, שהעמיד אותו עם עשרה שערים בסך הכל. אלכסנדר מיטרוביץ' הסרבי, שכבש צמד ב-2:3 של סרביה על לוקסמבורג, נמצא מעט מאחור עם תשעה שערים אישיים, כמו גם ארטיום דזיובה שעדיין נמצא בתמונת הפסגה. טימו פוקי, שעשה היסטוריה עם פינלנד, מחזיק גם הוא במאזן דומה של תשעה שערים, כאשר לנבחרתו, שכבר הבטיחה עלייה, נותר משחק בודד ביוון.

זהבי יקווה לכבוש בשני המשחקים שנותרו לישראל נגד פולין (הערב) וצפון מקדוניה (שלישי), כדי להתרחק מחלוץ נבחרת אנגליה ומ-CR7. לשלושת האריות נותר משחק חוץ אחד מול קוסובו כאמור, בעוד לאלופת אירופה המכהנת יש עוד קרב אחד בחוץ נגד לוקסמבורג. לסרביה ומיטרוביץ' יש עוד משחק אחד מול אוקראינה, שכבר העפילה ליורו. ארטם דזיובה שיחק מול בלגיה, לא כבש בהפסד 4:1 וינסה לאיים על ראשות הטבלה במשחק האחרון של רוסיה מול סן מרינו.

טבלת מלך שערי מוקדמות היורו:
1. ערן זהבי (ישראל) - 11 שערים
-. הארי קיין (אנגליה) - 11 שערים
3. כריסטיאנו רונאלדו (פורטוגל) - 10 שערים
4. אלכסנדר מיטרוביץ' (סרביה) - 9 שערים
-. ארטיום דזיובה (רוסיה) - 9 שערים
-. טימו פוקי (פינלנד) - 9 שערים

המשחקים שנותרו:
זהבי - פולין וצפון מקדוניה
קיין - קוסובו
רונאלדו - לוקסמבורג
מיטרוביץ' - אוקראינה
דזיובה - סן מרינו
פוקי - יוון