טלנובלה: האם לואיס אנריקה גירש את מורנו?

גרסאות סותרות בספרד לגבי ההסדר בנבחרת אחרי מינוי המאמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.19 - 19:12
תחילת כתבה

ספרד ממשיכה לסעור אחרי אחת הסאגות הגדולות של השנים האחרונות בגזרת הנבחרת. אחרי שלואיס אנריקה קיבל בחזרה את המפתחות, כפי שהובטח לו לאחר שעזב בעקבות מות בתו בטרם עת, בתקשורת ממשיכים לנסות להבין מה בדיוק קרה בינו לבין מי שזמנית החליף אותו - רוברט מורנו. נכון לעכשיו, מספר גרסאות והשערות כבר ריחפו שיוצרות לא מעט סתירות.

כזכור, בסיום משחקו האחרון על הקווים (בניצחון 0:5 של ספרד על רומניה), לפי מה שדווח ב"מארקה", מורנו נכנס לחדר ההלבשה ונפרד מהשחקנים בדמעות. "זרקו אותי הצידה, השאירו אותי זרוק בצד", הוא אמר לשחקנים, לפי הדיווחים. כל העיניים והשאלות בנושא זה הופנו לעבר נשיא ההתאחדות הספרדית, לואיס רוביאלס, שטען במסיבת העיתונאים אתמול (שלישי) כי מורנו עצמו היה זה שרצה לעזוב כדי לא לפגוע בכבודו של לואיס אנריקה.

מלכתחילה נאמר על ידי הקברניטים כי לוצ'ו יוכל לחזור להיות המאמן הראשי ברגע שירגיש שהוא מסוגל, וכי "הדלת בפניו תמיד פתוחה". אולם, לא היה ברור מה זה אומר לגבי עתידו של מורנו, שכן היו דיווחים סותרים בנוגע לאם לואיס אנריקה מעוניין לעבוד איתו או לא.

אם נחזור לנשיא רוביאלס, בספרד נכתב כמה וכמה פעמים כי הוא רצה מראש להחזיר את לואיס אנריקה לקווים של הנבחרת, ולשם כך הוא צלצל לשני הקפטנים, סרחיו ראמוס וסרחיו בוסקטס. "התנהגנו בצורה הוגנת, לא רימינו אף אחד", טען רוביאלס במסע"ת. בדיווח בודד נוסף נטען כי העזבת מורנו נעשתה בעזרת מו"מ שבסיומו המאמן קיבל 600 אלף יורו כדי לפנות את מקומו.

בהמשך היום מורנו הוציא הודעה לעיתונות בה אמר: "אחרי מה שקרה בימים האחרונים והסיכום שהושג אתמול, אני מרגיש צורך להוציא הודעה כדי להגיד תודה על כל התמיכה שקיבלתי בחודשים האחרונים. בכך אני נפרד מתפקיד המאמן הלאומי, אחרי שאת המטרה המרכזית שלשמה מינו אותי השגתי בצורה נוחה מאד. הלוואי ולא היינו מגיעים למצב הזה מלכתחילה. אם ננסה לנתח את היממה האחרונה זה רק ייצור מעגל של תירוצים מכל צד. אני לא מתכוון להיכנס לזה, אין היגיון בזה".

"המצפון שלי נקי. בלתי אפשרי לרצות את כולם, אבל אני מכבד את הדעות של כולם. אמרתי שאני איש של מילה, והוכחתי זאת כאשר לואיס אנריקה חזר, למרות שזה אמר שאני צריך לעזוב. מאחל לו בהצלחה".