הנה זה בא: הכל על הגרלת יורו 2020

הדרגים, השיבוצים והפלייאוף. כל מה שצריך לדעת לקראת הערב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.19 - 08:52

תגיות: יורו 2020

תחילת כתבה

אפשר להתחיל להתרגש: בעוד שבעה חודשים, אליפות אירופה בכדורגל חוזרת. הערב (שבת, 19:00, שידור ישיר ב-5PLUS ובאתר ערוץ הספורט) תיערך בבוקרשט הגרלת הבתים של יורו 2020, שצפויה להיות אירוע בלתי שגרתי: לראשונה, לא נדע מיהן כל הקבוצות שתוגרלנה לקראת המשחקים, שיחלו ב-12 ביוני באולימפיקו שברומא. 20 מתוך 24 הקבוצות שתשתתפנה באליפות כבר ידועות, אך עוד ארבעה מקומות יישמרו למנצחת ממשחקי הפלייאוף, שייערכו בחודש מארס.

ואלה הדרגים לקראת ההגרלה:
דרג 1: בלגיה, איטליה, אנגליה, גרמניה, ספרד ואוקראינה
דרג 2: צרפת, פולין, שווייץ, קרואטיה, הולנד ורוסיה
דרג 3: פורטוגל, טורקיה, דנמרק, אוסטריה, שבדיה וצ'כיה
דרג 4: וויילס, פינלנד ומנצחות ארבעת משחקי הפלייאוף

דבר יוצא דופן נוסף שיהיה בהגרלה הזו, יחסית להגרלות קודמות, הוא שחלק משיבוצי הבתים כבר ידועים, זאת בשל השיטה החדשה לפיה כל בית ייערך בשתי מדינות נפרדות (בניגוד לעבר, שבהן כל האליפות היתה נערכת במדינה אחת).

כך, למשל, כבר נקבע שרוסיה (אחת המארחות) ודנמרק תשחקנה בבית ב'. בנוסף, אם תעפיל מהפלייאוף, סקוטלנד צפויה להיות מוגרלת יחד עם אנגליה לדרבי בריטי סוער בבית ד'. כמו כן, כל הדרג הראשון כבר שובץ לבתים השונים כאשר איטליה תשחק בבית א', הולנד בבית ג', אנגליה (כאמור) בבית ד', ספרד בבית ה' וגרמניה בבית ו'.

ואי אפשר שלא להסתכל גם על הזווית הישראלית: בעקיפין, זו תהיה הפעם הראשונה שנבחרת ישראל תביט על ההגרלה בעניין, מאחר והיא עשויה להיות משובצת לאחד הבתים - במידה ותעבור את חצי הגמר מול סקוטלנד, ולאחר מכן את משחק גמר הפלייאוף בסוף מארס.