רוסי לא יאמן את הונגריה בגמר הפלייאוף

המאמן נמצא חיובי לקורונה. הערב: מי תעלה ליורו 2021?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.11.20 - 10:51
תחילת כתבה

כולנו מחכים כבר לקיץ כדי שיהיה אפשר להוציא לדרך את טורניר הכדורגל הגדול של אירופה שנדחה בשנה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה - היורו. אבל עוד לפני כן, נצטרך לדעת את הזהות של כל המעפילות, ויש עדיין ארבעה כרטיסים אחרונים לחלק, והם יחולקו הערב (חמישי) בארבעת משחקי גמר הפלייאוף של המוקדמות.

רשימת המשחקים המלאה:
הונגריה - איסלנד (21:45, ישיר ב-5PLUS)
צפון אירלנד - סלובקיה (21:45)
סרביה - סקוטלנד (21:45)
גיאורגיה - צפון מקדוניה (19:00, ישיר ב-5LIVE)

הונגריה קיבלה היום חדשות לא נעימות: המאמן שלה, מרקו רוסי, לא יוכל להדריך אותה במשחק החשוב - לאחר שנמצא חיובי לקורונה, ונאלץ להיכנס לבידוד. "אני כועס רק על עצמי", הוא אמר לאחר שקיבל את הבשורה.

שתי הקבוצות שיכולות לרשום הופעת בכורה ביורו אי פעם הן גיאורגיה וצפון מקדוניה, ורק אחת מהן תוכל לעשות את ההיסטוריה הזאת. מי שזאת לא תהיה תצטרף לפינלנד, שכבר הבטיחה את המקום שלה במפעל לראשונה.

סרביה, לה יש הכי הרבה הופעות מבין כל 8 הנבחרות שהגיעו למעמד גמר הפלייאוף, תקווה לגבור על סקוטלנד כדי לרשום הופעה ראשונה במפעל בתור מדינה בפני עצמה, ולא כזאת שמחוברת עם מונטנגרו או כיוגוסלביה, כפי שהיה לה בעבר. היריבה הבריטית שלה היא זו שגברה על ישראל בתום דו קרב פנדלים בחצי הגמר. עבור סקוטלנד, אם היא תנצח בבלגרד, זו תהיה הופעה שלישית, כאשר האחרונה הייתה ב-1996.

כל ארבע הנבחרות הנוספות - הונגריה, איסלנד, צפון אירלנד וסלובקיה - השתתפו ביורו האחרון ב-2016. רק ההונגרים לקחו חלק בטורנירים מוקדמים יותר (הישג השיא היה המקום השלישי ב-1964), בעוד שלוש האחרות רשמו את הבכורה שלהן לפני ארבע שנים. בקרב בבלפסט בין צפון אירלנד לסלובקיה אחת מהן לא תזכה להגדיל את הרצף לשתי הופעות.