אופ"א אישרה: היורו ייערך ב-12 ערים שונות

הרעיון המקורי נותר על כנו. וגם: התרחישים לגבי כניסת קהל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.20 - 23:01

תגיות: יורו 2020

תחילת כתבה

בראיון שהעניק לאחרונה לתקשורת הגרמנית, הצהיר נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, כי הארגון לא פוסל את האפשרות שהיורו בקיץ הבא ייערך רק במדינה אחת. עם זאת, הערב (שישי) נמסר מאופ"א כי הרעיון המקורי נותר על כנו. המשמעות: אליפות אירופה לאומות תיערך ב-12 מדינות במקביל.

מלבד אישור קיום הטורניר על פי הרעיון המקורי, פורסמו ארבעה תרחישים אפשריים באשר לכניסת צופים למגרשים: 1. תפוסה מלאה + חובת מסיכות. 2. תפוסה חלקית בהתאם לנוהל של כל עיר מארחת. 3. תפוסה קבועה של 20-30 אחוז מהתפוסה. 4. קיום היורו ללא קהל; ההחלטה בעניין זה צפויה להתקבל ב-5 במרץ.

כזכור, על פי דיווח שעלה בתקשורת הצרפתית לפני מספר שבועות, אופ"א בחנה ברצינות את הקטנת מספר המארחות של היורו למדינה אחת - ואף מצאה מועמדת מובילה לארח את המשחקים. רוסיה, שכבר אירחה את המונדיאל ב-2018, הוזכרה כפייבוריטית לקחת על עצמה את המשימה בגלל קשריה הטובים באופ"א, מצב התחלואה והיכולות הלוגיסטיות.

בסופו של דבר, כאמור, הוחלט כי היורו ייערך כמתוכנן ומלבד רוסיה, כמובן, גם אנגליה, אזרבייג'ן, איטליה, גרמניה, אירלנד, דנמרק, הולנד, הונגריה, ספרד, סקוטלנד ורומניה, יזכו לארח משחקים בטורניר הכדורגל הגדול של קיץ 2021.