הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סאות'גייט: "הכימיה שלנו לוקה בחסר"

אנגליה מתכוננת לצ'כיה, וגם: הסיבה לאי שיתופו של סאנצ'ו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.21 - 09:50

כמעט כמו תמיד, כגודל הציפיות - כך גודל האכזבה: הרוחות שוב סוערות סביב נבחרת אנגליה, אחרי ה-0:0 המאכזב עם סקוטלנד ביום שישי האחרון. מי שעמד במוקד תשומת הלב של האוהדים והתקשורת הבריטית הוא דווקא מי שלא שיחק: ג'יידון סאנצ'ו, כוכבה של בורוסיה דורטמונד ומי שנחשב לאחד הכשרונות הגדולים בסגל האנגלי, כלל לא היה בסגל נגד קרואטיה - ונגד הסקוטים ישב תשעים דקות על הספסל.

אי לכך, המאמן גארת סאות'גייט ספג לא מעט ביקורות על ההחלטה שלא לשלבו - בוודאי במשחק מול סקוטלנד, שבו הוא נזקק לכוח אש התקפי. אתמול (שבת), המאמן האנגלי ניסה להרגיע את האווירה סביב סאנצ'ו: "יש לנו כמה אפשרויות בסגל, וכמה מהם הם שחקנים צעירים שחווים טורניר גדול בפעם הראשונה. מהסיבה הזאת, אנחנו כצוות אימון מאוד ריאליים לגבי הציפיות שלנו מהם".

"ג'יידון הוא גם כזה, הוא התאמן מצוין בימים האחרונים, וכמובן שזו אפשרות שנשקול להמשך. זו חבורה יחסית לא מנוסה, אני חושב שהיא שלישית מהסוף בכמות ההופעות שלה. ונגד סקוטלנד, זו היתה קבוצה צעירה, ולכן זו חוויה שונה עבור רבים מהם, שהם לא פגשו בעבר. אנחנו רוצים להשתפר, ועל זה בדיוק נעבוד לפני המפגש מול צ'כיה".

ביום שלישי, תסיים אנגליה את שלב הבתים כשתפגוש את צ'כיה בוומבלי. על אף האכזבה מהתיקו המאופס, היתרון לחלוטין בידיים שלה; ניצחון יבטיח לה את המקום הראשון בבית, כשאפילו במקרה של הפסד הנבחרת של סאות'גייט בהחלט יכולה למצוא את עצמה בשלב הבא - מאחר וכבר בשלב הזה יש לה ארבע נקודות.

סאות'גייט מצידו התייחס למה שהוא ראה כבעיה של הנבחרת: היעדרם של שחקנים כמו ראחים סטרלינג, פיל פודן, מייסון מאונט ומרקוס ראשפורד, ששיחקו בגמרים האירופיים (סטרלינג ופודן עם מנצ'סטר סיטי, ראשפורד עם יונייטד, מאונט עם צ'לסי) ולכן קיבלו מנוחה. "שחקנים רבים בסגל שלנו לא היו איתנו בהכנה, ולכן לא יכולנו לעבוד על הכימיה בין השחקנים. אנחנו צריכים להמשיך ולעבוד על זה, אנחנו יודעים שהם שחקנים טובים ושהם יודעים לשחק יותר טוב מאשר נגד סקוטלנד".