הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רונאלדו לקורטואה: "היה לכם מזל, אה?"

סנטוס לאחר ההפסד של פורטוגל: "השחקנים בכו בחדר ההלבשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.21 - 06:44
תחילת כתבה

אחרי חמש שנים, לאירופה תהיה אלופה חדשה: פורטוגל, האלופה המכהנת, הודחה מיורו 2020 לאחר הפסד 1:0 אמש (ראשון) לבלגיה - וסיימה את דרכה כבר בשלב שמינית הגמר. הסלסאו של פרננדו סנטוס אמנם נקטו את היוזמה לאורך רוב שלבי המשחק, אבל לא הצליחו למצוא את הרשת - ויצאו עם הראש בין הידיים.

בסיום ההתמודדות כריסטיאנו רונאלדו עבר בין שחקני בלגיה ובירך אותם. אחד מהם היה השוער טיבו קורטואה, שהיה צריך לעמוד בפני לא מעט איומים של האלופה היוצאת, ובסופו של דבר שמר על שער נקי. CR7 אמר לו: "היה לכם מזל, אה? הכדור לא רצה להיכנס היום. בהצלחה בן אדם".

הטון המרכזי אצל הפורטוגלים היה - חוסר מזל. כך השתקף מדבריהם של השחקנים. ז'ואאו פלהיניה הצעיר, שקיבל בטורניר את ההזדמנות הראשונה שלו, אמר: "יצרנו יותר מצבים מבלגיה. שלטנו במשחק מהמחצית הראשונה, אני לא זוכר אף הזדמנות לבלגיה חוץ מהשער, שהיה כמו לשלוף שפן מהכובע".

מדבריו של המאמן פרננדו סנטוס, לעומת זאת, ניתן היה לחוש את האכזבה הקשה: "אנחנו מאוכזבים ועצובים. כמה מהשחקנים שלי בוכים בחדר ההלבשה. הם נתנו את הכל. בלגיה בעטה שש פעמים לשער וכבשה, אנחנו 29 פעמים ובעטנו פעמיים לקורה. הפסד הוא הפסד. רצינו והאמנו. אין פה עניין של צדק", הוא נשאל אם חש עוול מהתוצאה, "ספגנו ולא הצלחנו לכבוש".

מי שספג אש היה ז'ואאו פליקס, הכישרון הגדול של פורטוגל שנכנס כמחליף ואכזב. רוי קין, שפרשן את המשחק עבור הטלוויזיה הבריטית תקף אותו בחריפות: "הבחור הזה הוא מתחזה. המדינה שלך צריכה אותך, אתה נכנס - לפחות תפגע במסגרת. הוא שווה מאה מיליון יורו? אם הייתי רונאלדו, הייתי נכנס בו בחדר ההלבשה.."

רובן דיאס הוסיף: "כמובן שרצינו להגיע יותר רחוק בטורניר. קשה להיפרד, בטח לאחר ההופעה שלנו, אבל זה הכדורגל. לרוע המזל, לפעמים בלי קשר לאיך משחקים, קבוצה אחת מנצחת והאחרת מפסידה. הראינו מה אנחנו שווים, שלטנו לחלוטין במחצית השנייה, היינו קרובים לשער - אבל הכדור לא נכנס. הוכחנו שיחד אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה. הרוח הזו תהיה אצלנו עכשיו ובעתיד".