הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המטרה-CR7: קיין וסטרלינג בעקבות נעל הזהב

שני האנגלים רחוקים שני שערים מרונאלדו המוביל. תמונת מצב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.21 - 20:56
קיין וסטרלינג בעקבות רונאלדו (GETTY)
קיין וסטרלינג בעקבות רונאלדו (GETTY)
תחילת כתבה

עם חמישה שערים ולמרות שפורטוגל שלו הודחה כבר בשמינית הגמר, כריסטיאנו רונאלדו מתקרב בצעדי ענק לזכייה בנעל הזהב של היורו לראשונה בקריירה שלו, אבל זה עדיין רחוק מלהיות גמור. הארי קיין וראחים סטרלינג (שלושה שערים כ"א), חגגו כל הדרך לחצי הגמר עם 0:4 על אוקראינה ורחוקים שני שערים בלבד מלהשתוות ל-CR7 שכבש עד כה חמישה.

לקיין וסטרלינג נותר לפחות משחק אחד לעקוף את רונאלדו ומקסימום שני משחקים, כאשר בחצי הגמר הם ייפגשו כמובן את דנמרק. גם לדנים יש כמובן שחקן שמאיים על התואר הנוצץ - קספר דולברג שהבקיע את שערו השלישי בטורניר במשחק מול צ'כיה ועשה זאת במשחק וחצי בלבד (הבקיע צמד בניצחון מול וויילס).

מי שנמצא עם רונאלדו בראש מלכות השערים הוא פטריק שיק שהבקיע את שערו החמישי בהפסד לדנמרק. למרות זאת, הצ'כי איבד סיכוי לזכות בתואר האישי משום שלפנומן הפורטוגלי יש בישול ביורו, מה שמקנה לו את המקום הראשון במצב של שוויון שערים. אגב, נכון לעכשיו חמישה שערים בטורניר לא יספיקו לקיין משום ש-CR7 בישל שער אחד יותר ממנו, וגם לא יספיק לסטרלינג, למרות שגם לו יש בישול אחד, משום שהפורטוגלי עשה זאת בפחות דקות משחק - הקריטריון הבא להכרעה.

ההישג של שיק לא גדול רק ברמת הטורניר, אלא ברמה ההיסטורית בארצו. החלוץ הפך לשחקן השני אי פעם בצ'כיה שמבקיע חמישה שערים ביורו. מי שקדם לו הוא כמובן מילאן בארוש ב-2004, שגם זכה בתואר מלך השערים של הטורניר (רונאלדו אז ערך בכורה בטורניר).

המספרים של מוליכי הטבלה לפניכם (באדום - השחקנים שנבחרתם עדיין לא הודחה):

- כריסטיאנו רונאלדו, פורטוגל - 5 שערים

- פטריק שיק, צ'כיה - 5 שערים

- כרים בנזמה, צרפת - 4 שערים

- אמיל פורסברג, שבדיה - 4 שערים

- רומלו לוקאקו, בלגיה - 4 שערים

- קספר דולברג, דנמרק - 3 שערים

- ראחים סטרלינג, אנגליה - 3 שערים

- הארי קיין, אנגליה - 3 שערים

- האריס ספרוביץ', שווייץ - 3 שערים

- ג'ורג'יניו ויינאלדום, הולנד - 3 שערים

- רוברט לבנדובסקי, פולין - 3 שערים