$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פספוס, נקודה. נבחרת צרפת נחמדה מדי"

צרפת מבואסת אחרי ה-0:0 מול הולנד. מחוסר ניצול המצבים ("גריזמן חייב להיות תכליתי יותר, ראביו לא בטוח בעצמו"), דרך תחושות השחקנים (גריזמן: "יש ימים כאלה") ועד הביקורת על דשאן והמחמאות לקאנטה ("היה בכל מקום")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.24 - 07:06

תגיות: יורו 2024צרפת

נבחרת צרפת בהחלט ציפתה ליותר. הטריקולור עלו אמש (שישי) בלי קיליאן אמבפה אך עדיין נחשבו לפייבוריטים מול הולנד, אבל החטאות של אדריאן ראביו ואנטואן גריזמן לא הפכו לשערים ב-0:0 מאכזב.

היו הרבה מאוד מצבי "כמעט" של סגנית אלופת העולם, שהתבזבזו לרוב על חוסר רגל מסיימת או החלטות שגויות מול בארט ורבוחן, השוער ההולנדי. הם החזיקו בכדור ב-62% מהזמן, אך העדרו של אמבפה הכריע.

הל`אקיפ, כהרגלו, לא חסך: "היו הזדמנויות ענקיות לצרפת שפשוט לא מומשו. שתי נבחרות טובות שפשוט נטרלו אחת את השנייה, הצרפתים בעטו יותר אבל לא היו מספיק תכליתיים. ראביו היה נחמד מדי". צרפת עשויה לעלות כתלות על הפרש השערים במשחק ההכרעה מול פולין, לה סיכויים קלושים לעלות.

RMC המשיך באותו הקו: "קאנטה היה בכל מקום, אבל ההתקפה לא הייתה שם. חיכינו 90 דקות שאמבפה יחזור והוא לא עלה. גריזמן לא הצליח למלא את החלל". "הקצב עלה וירד. הלחץ של צרפת לא הספיק", כתבו בלה פריזיאן. "שלטו בכדור ולא הצליחו להגיע לכלום. היו מבצעים אישיים ומעט מאוד מעבר". צרפת, למעשה, סוגרת 180 דקות בלי שער אחד. הם ניצחו את אוסטריה הודות לשער עצמי.

"זאת תמונה שאומרת הכל", המשיך בחשבון FootMercato. "אמבפה רצה להכנס". יותר מהעדרו של אמבפה, או של כל אחד אחר, המסר ברור - צרפת לא תלויה יותר בעצמה. "פספוס. נקודה", נכתב בל`אקים. "היו יכולים לעלות בראש שקט אם היו מנצחים כאן".

"חסרה לנו הרגל המסיימת. זה קורה"
"היה משחק טוב וצרפת יצרה הזדמנויות, אבל הרגל המסיימת הייתה חסרה", אמר אלכס קלמנסטון מהאתר רשמי של אופ"א בסיום ה-0:0 הראשון בטורניר. "צרפת עדיין יכולה לסיים ראשונה, כשמחכה לה משחק קל יותר במחזור הסיום". אותה גישה, פחות או יותר, ליוותה גם את השחקנים עצמם.

אנטואן גריזמן, איש המשחק (לרעה), נשאר אדיש: "היו לי שתי הזדמנויות. זה מה שהיה חסר לנו ונעבוד על זה. הגנתית היינו טובים, אבל הייתה חסרה לנו הרגל המסיימת. דברים כאלה יכולים לקרות".

קינגסלי קומאן המשיך: "זה פשוט לא קרה היום. זה קורה לפעמים, אבל תוצאה טובה. יש תקופות שבהן הכל נכנס, לפעמים זה מסובך יותר. חשוב לייצר מצבים, אני בטוח שזה יהיה יותר טוב. שיחקנו באותה מערכת בה שיחקנו במשך שנים".

דידייה דשאן, מאמנם, התייחס לעומס היחסי: "הדבר היחיד שאני מתחרט עליו הוא העדר הסיומת. ההולנדים היו זהירים יותר, היה להם יום מנוחה נוסף לעומתנו. 36 שעות, למעשה. היינו מרוצים ברמה האתלטית. עשינו מה שהיה אפשר לעשות".

"אמבפה הוא אמבפה. ברדלי ברקולה שחקן מוכשר, אבל זאת הפעם הראשונה שהוא היה איתנו ולא רצינו להציב עליו לחץ. הקבוצה הייתה מאוזנת. ניסינו להחזיר את כולם לכשירות. שיחקנו מול יריבות חזקות, אבל צריך להבקיע שערים. המטרה היא לעלות שלב, הייתי יותר מודאג אם לא היינו מייצרים מצבים. אני לא רגיל לתפקוד של אנטואן גריזמן, הוא שיחק בעמדה קדמית יותר כי היו לנו שלושה קשרים". קומאן, ברקולה, ז`ירו ואמבפה הפצוע נשארו על הספסל.".

אורליאן טשואמני המשיך: "נכשלנו בנגיעה האחרונה, בין אם במסירה או בבעיטה. צריך להשתפר כדי לנצח. יצרנו מצבים. המטרה היא לעלות מהמקום הראשון בבית".


"כל החלוצים האלה וראביו פותח בהתקפה?"
חצי הביקורת הופנו בעיקר לעבר דידייה דשאן על החילופים, מעבר להיעדרו של אמבפה. אוליבייה ז`ירו קיבל רבע שעה בלבד. פייר ואן הוידנוק, שחקן נבחרת הולנד לשעבר: "אמבפה נפצע, בסדר, אבל יש לדשאן את קולו מואני על הספסל, את קינגסלי קומאן, בראדלי ברקולה. הוא מעלה את אדריאן ראביו בכנף ומוסיף עוד קשר. זה כדורגל פחדני".

"ראביו היה בעמדה קדמית ולא היה מספיק החלטי", המשיכו ב-Get Football News France. "הוא מסר לאנטואן גריזמן ולא האמין בעצמו מספיק".

בצד החיובי, נגולו קאנטה רשם משחק טוב נוסף במרכז השדה ונבחר לאיש המשחק, בפעם השנייה ברציפות, אחרי שהשלים 57 מ-64 מסירות וניצח ב-4 מ-6 מאבקים על הכדור. היכולת שלו במרכז המגרש היא דבר אחד, ושאר שחקני ההתקפה מאוכזבים - מאדריאן ראביו עם הטעות הגדולה במחצית הראשונה, דרך אנטואן גריזמן ועד מרקוס ת`וראם, אוליבייה ז`ירו וקינגסלי קומאן. "הוא היה מדהים הלילה", אמר כריסטוף גארי, אחד משחקני נבחרת צרפת. "ההזדמנויות היו צריכות להכנס".

ססק פברגאס החמיא: "הוא היה בכל מקום. רץ לאגף, שלט באמצע, מסר, הניע כדור ודוחף קדימה. יוצא דופן". אלן שירר משיך אותו קו: "הוא רץ והיה בכל מקום על הדשא, זה לא השתנה בכלל".