בית הלחמי: השחקנים לחוצים, מקווה שנשתחרר

מאמן העתודה מודאג. אבדיה: "האווירה משפיעה עלינו קצת"

רועי כהן
רועי כהן  16.07.19 - 09:55
תחילת כתבה

נבחרת העתודה סיימה את שלב הבתים באליפות אירופה עד גיל 20 עם ניצחון גדול על אוקראינה, שהקנה לה את המקום השני ויריבה יחסית נוחה בשמינית הגמר - מונטנגרו. בזמן שבנבחרת היו מרוצים מאוד מכך שסוף סוף "השתחרר הפקק", אריאל בית הלחמי מוטרד מפתיחת המשחקים הלא טובה. בנבחרת, לעומת זאת, מסבירים שעדיין מדובר בגלי התרגשות אצל השחקנים מהמעמד.

"אני לוקח עליי את האחריות על הרבע הראשון וחמש הדקות הראשונות של הרבע השני. עצרתי את הקבוצה עם השטויות שלי, לא יודע מה עבר לי בראש, אבל עשינו את העבודה", הודה בית הלחמי. "אנחנו עדיין לא משחקים ברמה שאנחנו צריכים, החבר'ה מאוד לחוצים, מחכה שנשתחרר".

"יש לנו אופי טוב, השחקנים נלחמים ולא מוותרים גם במינוס רציני. כל הכבוד לכולם חוץ מלאמן. שינוי בחמישיה? אני רוצה שיהיה סדר, שכל אחד יידע מתי הוא עולה, החמישיה הזאת תישאר", טען בית הלחמי ונשאל מדוע יותם חנוכי קיבל רק חמש דקות: "הוא בריא וילד מקסים. זאת החלטה מקצועית, הכל מקצועי אצלי".

וכעת, בית הלחמי עם הפנים למונטנגרו: "אי אפשר להקל ראש באף נבחרת. אפשר לראות איך הנבחרות משתנות מבחינת יכולת. מי שהייתה למטה נותנת פתאום משחקים גדולים. המזל שלנו שאנחנו נחים קצת, נחזיר את השחקנים לכלוב מזהב".

"תמיד כיף לנצח במגרש הביתי, באווירה הזאת. מודה לכל מי שבא לתמוך בנו ולעודד, זה לא מובן מאליו", טען דני אבדיה. "אנחנו לא רגילים לכזאת אווירה ויכול להיות שזה השפיע עלינו בהתחלה, אבל ידענו להתעורר בזמן ולתת את המאה אחוז שלנו. אנשים לא רואים את המשחק מהעיניים שלנו. אנחנו משחקים באווירה מדהימה וזה מביא קצת לחץ. אני משתדל לא להתעסק במסביב וגם אם אני מאבד כדור אומר לעצמי שזה לא נורא ומתסכל על המהלך הבא.

"אנחנו רוצים להשאיר את האנרגיות לכל אורך המשחק ולא רק בחלק מסוים. נבוא להילחם מול מונטנגרו ומאמין שננצח", הוסיף אבדיה ודיבר על העניין שהוא מעורר: "זאת לא הפעם הראשונה שסקאוטים באים לצפות במשחקים הללו, לא מייחס לזה חשיבות".

רז אדם הוסיף: "במחצית השנייה יותר נהנינו, היינו משוחררים וביחד. זה מה שאנחנו צריכים, עם כל הקהל, רק צריך ליהנות ולשחק. יש יום חופש לנוח קצת, אבל אי אפשר להיות עייפים כשיש לך קהל כזה. נבוא מוכנים למשחק החשוב ביותר באליפות הזאת. גם הניצחון על איטליה היה קבוצתי, צריכים להישאר ביחד גם כשפחות הולך".