"אבדיה הצדיק את ההערכות לטופ 5 בדראפט"

בעולם פירגנו לעתודה. בספרד הודו: "נתקלנו בחומה ישראלית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.19 - 08:08
תחילת כתבה

ההצלחה הכבירה של נבחרת העתודה לא נעלמה גם מעיניהם של הסקאוטים ואנשי המקצוע באירופה ובעולם בכלל. אחרי הזכייה השניה ברציפות בתואר אלופת אירופה, גם בעולם החמיאו לשחקנים של אריאל בית הלחמי ובעיקר לדני אבדיה, שכבר מכוון לדראפט בשנה הבאה.

"דני אבדיה יותר מהצדיק את ההערכות שייבחר בטופ 5 בדראפט 2020", החמיא כתב ESPN מייק שמיץ. "הוא קלע שלשות, צלף מחצי מרחק, הראה את יכולות המסירה שלו וגם את האינסטינקטים בהגנה".

גם בספרד החמיאו לישראל, למרות ההפסד השישי של "לה רוחה" בגמר בתולדות הטורניר. "הנבחרת שלנו הייתה במשחק עד לסוף הרבע השלישי, אבל האיכויות של ישראל, אותה הוביל אבדיה, חיסלו את החלומות. ספרד נשארה בשערי התהילה ולא הצליחה להיכנס", סיכמו ב"אס" והוסיפו: "הנבחרת נותרה בלי הזהב. אבדיה פשוט עשה את ההבדל עבור ישראל".

"ספרד נתקלה בחומה הישראלית ותיאלץ להסתפק במדליית הכסף", הודו ב"מארקה", שם החמיאו במהלך המשחק לאבדיה ה"בלתי ניתן לעצירה" לדבריהם. "ישראל זכתה בפעם השנייה ברציפות, בזכות דקות אדירות בסוף הרבע השלישי של אבדיה וים מדר מעל כולם ופתיחה נהדרת לרבע הרביעי. הפציעות היו יותר מדי עבור ספרד".

עיתונאי ה"מארקה", גיז'רמה גרסיה, החמיא לאווירה בתל אביב: "זה הזכיר יותר משחק בוגרים וזה הפעיל לחץ גדול מדי על הנבחרת הספרדית ואם כל זה לא מספיק, היא הייתה צריכה גם להתמודד עם כוכב כמו אבדיה".