צפו בי-ם גוברת על ראשל"צ. קטש: אני נשאר

מאמן הפועל אחרי שסיים שלישי: "לא צריך לפרק ולבנות כל שנה". גורם בקבוצה: "אם יישאר הוא יידרש לשינויים גדולים". וויליאמס וקלנסי לא ימשיכו, דאוול, ריץ', נעימי וסולומון בסימן שאלה. קוקיה נשאר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.11 - 19:38

תחילת כתבה

אנחת רווחה גדולה נשמעה הערב (חמישי) בהיכל נוקיה. העונה של הפועל ירושלים הסתיימה עם ניצחון על מכבי ראשל"צ 74:94 ועם המקום השלישי בליגת לוטו וגם עם הכרטיס למוקדמות היורוקאפ. כמובן שהניצחון הערב לא מכפר על ההפסד בחצי הגמר, על ההדחה המוקדמת מאירופה ועל ההפסד ברבע גמר הגביע. בקיצור הירושלמים יכולים להיות מאוד מאוכזבים מהעונה הזו.

למעשה העונה העיקרית של הפועל ירושלים מתחילה רק עכשיו. עונת המלפפונים. עודד קטש ימשיך או שיגיע מאמן אחר במקומו? הזרים שוב יתחלפו? וויל סולומון, שהגיע בקול תרועה בספטמבר יעזוב כלעומת שבא? יוגב אוחיון, יובל נעימי, משה מזרחי וליאור חכמון. מישהו מהקאדר הישראלי יישאר? האם שוב הפועל ירושלים תתפרק ותתחמש מחדש? כרגיל במועדון האדום, יש המון סימני שאלה. הפעם נראה כי התשובות יגיעו מהר מאוד.

אגב, על הנייר הניצחון הבטיח את הכרטיס ליורוקאפ, אך ביול"ב שוקלים שינוי מבני במפעל השני בחשיבותו. בארגון האירופי חושבים לצמצם את כמות הקבוצות ובמקרה שכזה גליל/גלבוע תתמודד במוקדמות היורוקאפ וירושלים תקווה לקבל כרטיס חופשי על סמך הישגיה לאורך השנים.

עודד קטש נחשב למאמן מועדף בירושלים ודני קליין ניסה להביאו לבירה במשך מספר שנים. אך העונה החלשה והסיום המאכזב ערערו את המעמדו של קטש. בקבוצה יחליטו בימים הקרובים לגבי מעמדו של המאמן, שמחזיק בחוזה לעונה הבאה. גורם בקבוצה אמר לאתר ערוץ הספורט: "זה נושא לא פשוט, לעודד יש חוזה ביד ויכול להיות שאם הוא יישאר הוא יצטרך להבין שצריך לעשות שינויים הרבה יותר גדולים בסגל, זאת בניגוד לעמדה שלו".

קטש עצמו התייחס לעתידו ולסוגיית ההמשכיות מיד אחרי המשחק ואמר: "יש לי חוזה וכל עוד זה תלוי בי אז ברור שאני ממשיך. אני מלא ביטחון שאפשר לעשות את הפועל ירושלים חזקה מאוד. אני מכיר את המועדון ואני יודע שהיו פה מאמנים שסיימו שנתיים (גיא גודס) ואפילו יותר מכך. יש לי חזון של המשכיות, לא צריך כל עונה לפרק ולבנות. יש לנו בסיס ישראלי טוב וגם חלק מהזרים צריכים להמשיך".

"אני יודע מה אני מסוגל לתת להפועל ירושלים ואני חושב שזה יהיה טעות לעשות שינויים של 80-70 אחוז בסגל, עם כמה שינויים חברתיים נהיה חזקים מאוד. השנה הזאת יכולה רק לחזק אותנו להמשך הדרך. אני מאמין ביכולת שלי, בשחקנים ובמערכת".

"טוב שזה נגמר בצורה הזו", אמר מאמן ירושלים, עודד קטש, אחרי הניצחון 74:94 על ראשל"צ. "עם זאת, התחושה עדיין לא טובה וזה לא ממתיק את טעם העונה. אנחנו יודעים בדיוק מה הבעיות שיש ומה צריך לעשות כדי לתקן אותן. נשב, נחשוב ונעשה הכל כדי שהפועל ירושלים תהיה הכי טובה שהיא יכולה להיות".

קטש שקל תחילה שלא לשתף במשחק את סם קלנסי, וויל סולומון וג'וואד וויליאמס, שביקרו את המאמן בצורה ישירה אחרי ההפסד לגליל. וויליאמס התנצל הבוקר בפני קטש וחבריו לקבוצה ואמר להם: "הדברים שאמרתי עוותו, הכתב שדיבר איתי הוציא את הדברים מהקשרם. אני מתנצל אם מישהו נפגע". קטש קיבל את התנצלותו של הפורוורד ופתח עימו בחמישייה. גורם בהנהלת ירושלים ביקש מקטש, לאור חשיבות המשחק, שלא לסגור חשבון עם שלושת השחקנים, וזאת שהם נטלו חלק במשחק. בירושלים עדיין לא פסלו את האפשרות לקנוס את קלנסי וסולומון. יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בה ביקרו את קטש, אבל יתכן כי הניצחון הערב ישכיח את העניין.

בגזרת השחקנים, הקפטן אורי קוקיה צפוי לסכם לשנתיים נוספות והחתימה אמורה להתבצע עד שהסנטר ייצא לחופשה ביום שלישי הקרוב. לג'ייסון ריץ' ולדיון דוואל יש חוזה לעונה הבאה, אבל לירושלים יש אופציה לחתוך את השניים ועתידם תלוי בזהות מאמן שיעמוד על הקווים. שניים שיעזבו בוודאות הם סם קלנסי וג'וואד וויליאמס. לגביי סולומון, לשחקן יש מספר הצעות מאירופה, אבל הוא לא פוסל את האפשרות להישאר עונה נוספת בירושלים, וגם במקרה הזה לזהות המאמן תהיה השפעה מכרעת. במועדון ישמחו לראות את בראיין רנדל ממשיך, למרות שהשחקן מחוזר על ידי קבוצות באירופה.

בעניין הישראלים, יוגב אוחיון סיים חוזה ובקבוצה יעשו מאמצים להשאירו ואילו משה מזרחי וליאור חכמון מחזיקים בחוזה לעונה נוספת. יובל נעימי, שמסיים גם הוא את חוזהו, מחוזר באירופה על ידי מספר קבוצות וגם עתידו יתבהר בקרוב. עמית תמיר, שגדל בירושלים והגיע במהלך העונה, לא קיבל קרדיט מקטש והוא צפוי לעזוב.