רקנאטי סגן יו"ר מכבי, בנו של פדרמן מנכ"ל

שינויים חדים בצמרת האדמיניסטרטיבית אצל אלופת המדינה: בסיומה של ישיבת הנהלה, הוחלט לקחת את מגמת ההצערה צעד קדימה. שמעון מזרחי יוסיף לכהן כיושב הראש, דני פדרמן ישתף פעולה בתפקיד החדש עם המנכ"ל המכהן

רועי גלדסטון  19.07.11 - 17:01
פרסום ראשון

תחילת כתבה

בתום ישיבת הנהלה שערכו הבוקר (שני) ראשי מכבי תל אביב הוחלט באופן רשמי על שינויים מבניים בהנהלת האלופה. הכותרת: שי רקנאטי ימונה לסגן יושב ראש המועדון במקומו של דייויד פדרמן שהחזיק בתפקיד עד היום. בנוסף, בנו של פדרמן, דני, מונה למנכ"ל המשותף של הצהובים ביחד עם אלי דריקס.

דני פדרמן יטפל בנושאים הכספיים של המועדון, מחלקת הסקאוטינג, קבוצת הבת יקנעם/מגידו ומחלקת הנוער בעוד שאלי דריקס ימשיך לטפל בכל נושא השיווק והמכירות, קשרי הקהילה ויחסי הציבור, ובכל הקשור לתפעול הקבוצה הבוגרת. ממכבי נמסר בנוגע לדריקס: "מובהר בזאת בצורה חד משמעית כי לבעלי המניות אמון מוחלט בדריקס ובעבודה היוצאת מהכלל המתבצעת על ידו ועל ידי הצוות העומד לרשותו".

לאחר שנים ארוכות בהן מזרחי עצמו, דייויד פדרמן ואודי רקנאטי היוו את עמוד השדרה הניהולי היחיד במכבי, המהלכים שאושרו באופן סופי בישיבת ההנהלה מבטאים המשך ישיר למגמה הרווחת בתקופה האחרונה אצל הצהובים, לפיה הדור החדש והצעיר ייקח לידיו את השליטה במועדון. עם זאת, חשוב לציין ששמעון מזרחי ימשיך בתפקידו כיושב הראש וכאחד האנשים החזקים במערכת, וימשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם המשולש שי רקנאטי, דני פדרמן ואלי דריקס שיהיה שותף מלא לקבלת ההחלטות.

הנהלת מכבי תל אביב מורכבת מלא פחות מ-8 צלעות - שמעון מזרחי, דייויד ודני פדרמן, אודי ושי רקנאטי, אלי דריקס, נמי גולשדטיין ודורון לב. דני, בנו של דייויד פדרמן והמנכ"ל החדש, שיחק בקבוצות הנוער של מכבי. הוא נחשב לאוהד מסור של הקבוצה מאז ומתמיד, ובאופן קבוע יושב יחד עם אחיו עדי בשער 11.

שמעון מזרחי, אשר מהווה חלק ממכבי מאז שנות ה-60, התמנה ליו"ר ב-1970 ובעיניי כל אמון על הפיכתה של הקבוצה לאימפריה של ממש בכדורסל האירופי. לאורך שנות ה-80 וה-90 הצעיד מזרחי את המועדון לשורה של הישגים מקצועיים דרך הקניית שיטות ניהול מקצועניות והנחלת אלמנטים כגון מכירת כרטיסים וזכויות שידור.

הקשר בין פדרמן למזרחי ומכבי נוצר דרך מעורבותו של האחרון בחברת 'עלית' שאימצה את הצהובים במשך מספר עשורים. במהלך השנים האחרונות הפך פדרמן, המחזיק ב-40% ממניות הקבוצה, לפעיל יותר ויותר בניהול והשפיע על שורה של מהלכים דוגמת ההצטרפות לליגה האדריאטית.

כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, אבי אבן ימונה לראש מחלקת הסקאוטינג ופיתוח שחקנים ויהיה אחראי על איתור שחקנים ישראלים וזרים לקבוצה הבוגרת. דייויד פדרמן ואודי רקנאטי ימשיכו בפעילותם כבעלי מניות וחברי הנהלה ביחד עם שאר בעלי המניות, כאשר המנכל"ים המשותפים דריקס ודני פדרמן, ימשיכו לדווח באופן סדיר לשמעון מזרחי.