בלאט: היינו אנדרדוג ברור, עכשיו כבר פחות

בניגוד לתחילת הסדרה, הפעם הצהובים הגיעו ליוון יממה בלבד לפני המשחק ועם ניצחון חוץ ברזומה. המאמן: "אז היינו צריכים הכנה יותר ארוכה". ליאור אליהו: "האוהדים שלהם מתכוננים לעלות לפיינל פור? אז נקווה להרוס להם"

רועי גלדסטון, שליח אתר ערוץ הספורט לאתונה  04.04.12 - 15:29

תחילת כתבה

הציפורים עוד לא התעוררו כמו שצריך ושחקני מכבי תל אביב פקדו כבר את נמל התעופה בן גוריון על מנת להמריא לאתונה, שם ייערך מחר (חמישי) המשחק הגורלי מול פנאתינאייקוס. אחרי שכל אחת מהקבוצות גנבה משחק בטריטוריה של היריבה (2:2), הסדרה חוזרת לאולם אואקה לצורך משחק אחד שיכריע מי תלך לפיינל פור ומי תסיים את העונה האירופית שלה. לפני הצהריים הצהובים כבר נחתו ביוון, ועלו לנוח בחדרים, לפני שיופיעו לאימון הערב באולם אואקה. 

  • משחק על עונה שלמה: פאו-מכבי ת"א, חמישי ב-21:45, שידור ישיר באתר

"זה משחק עונה", אמר בלאט, "באולם חוץ מהקשים שיש. זה משחק חמישי בסדרה שבה ראינו כמעט את הכל. אנחנו צריכים לבוא בגישה אגרסיבית ובאמונה מלאה שאנחנו יכולים לנצח פה.בפעם שעברה באנו בכוונה יומיים לפני כן כדי להתרגל לסביבה. הפעם עדיף היה לעשות עוד אימון שקט בהיכל ואז לבוא לפה. טבעי שהיתה לנו אכזבה אחרי ההפסד ביום חמישי אבל למען האמת , לנצח את פאו 3 פעמים ברציפות זה לא דבר פשוט. עכשיו ביקרנו, הסתכלנו ובדקנו איך אפשר להפוך שוב את הסדרה לטובתנו ולכן גם האמונה עלתה מיום ליום מאז ההפסד במשחק הרביעי".

על כך שברור כי הפעם האווירה במגרש תהיה חמה עוד יותר מהפעמיים הקודמות הוסיף בלאט: "אני לא יודע אם יש הבדל כל כך גדול בין 19 ל- 20 אלף אוהדים. אין ספק שתהיה פה אווירה מאוד חמה אבל זה חלק מהעסק ואני חושב שאחרי כל מה שעברנו השנה, אנחנו מורגלים לזה. אני טוען כמאמן שכל שחקן צריך לתרום כל מה שיש לו גם אם הוא משחק דקה, שניה או 30 דקות. אני חושב שכל אחד מהשחקנים ומהצוות צריכים להיות במיטבם כי זה מה שדרוש כדי לנצח כאן". על העובדה שמכבי כבר ניצחה באואקה אמר בלאט: "בוא נגיד שזה עוזר אבל אני לא יודע כמה זה יתרון. כשאתה עושה משהו אתה אמור ללמוד ולהפיק לקחים. הניצחון שעשינו פה הראה לנו את הדרך. ברור שאנחנו פחות אנדרדוג ממה שהיינו בתחילת הסדרה".

 

ליאור אליהו הוסיף דברים באותה הרוח: "תהיה מלחמה. הדקות הראשונות יהיו קריטיות במיוחד. צריך לפתוח חזק וטוב, להישאר בתמונה ומשם נראה איך המשחק יתקדם. ברור שהם ילחצו עם 18 אלף האוהדים שלהם, אבל אנחנו צריכים להתרכז 40 דקות בתקווה שנצא מרוצים מהמשחק. בסך הכל, יש לנו זכרונות טובים מפה. עזבנו בהרגשה טובה אחרי הניצחון במשחק 2 שהיה קריטי. נקווה לשחזר אותו, כי ניצחון במשחק 5 יהפוך את העונה הזו למדהימה".

"איזה מכבי נראה מחר? האמת היא שאי אפשר לדעת איזה משחק יתפתח", הסביר אליהו. "אנחנו צריכים להיות עם היד על הדופק. בטוח שבהתחלה הם ילחצו ויפתחו חזק. נצטרך להיות מרוכזים ולראות כיוון זה יילך. האוהדים שלהם מתכוננים לעליה? גם אנחנו התכוננו לעלייה ביום חמישי והם הרסו לנו. מקווה שהפעם אנחנו נהרוס להם את החגיגות".