אלי רבי: "מה שחשוב זה להריץ את ההרכב"

נבחרת הנשים תצא לטורניר הכנה בסרביה בשבוע הבא. לירון כהן: "זאת זכות גדולה להיות חלק מנבחרת ישראל"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  31.05.12 - 20:54

תחילת כתבהבתחילת השבוע הבא, נבחרת ישראל בכדורסל נשים תבחן את יכולותיה בטורניר הכנה בסרביה מול הנבחרת המקומית בנוסף לאיטליה ורומניה. הנבחרת קיימה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לפני היציאה למשחקים, שאמורים לאמן אותה עבור מוקדמות אליפות אירופה מול הונגריה, בלארוס, אוקראינה ופורטוגל. מהסגל של המאמן אלי רבי שוחררו אלואיזה כץ ורוני בן נון, בעוד שהשחקנית המתאזרחת ממכבי אשדוד, בראשידה אלוהים, תצטרף.
רבי פתח ואמר: "חזרנו ממשחקי הכנה בבלגיה, שיחקנו שם בהרכב חסר. פחות חשובים לי הניצחונות וההפסדים, יותר חשוב לי לחוות דעה על ההרכב החדש של הנבחרת. יש פה לא מעט שינויים, שחקניות שהיו משמעותיות לא בנבחרת כרגע, כמו לייני סלווין, ליעד סואץ, מיכל אפשטיין ומירב דורי. את המקום שלהם אמורות לתפוס בנות צעירות כמו נעה גנור, אורטל אורן, שני לוי, שירה שכט ועוד בנות שעשו עונה לא רעה והרשימו אותי". על המשחקים הקרובים של הנבחרת אמר רבי: "אנחנו יוצאים לטורניר הכנה אחרון לקראת הקמפיין. אחרי הטורניר נעשה תיקונים אחרונים כדי להגיע מוכנים לקראת המשחקים".
 
בנוגע למוקדמות הוסיף המאמן: "אנחנו בבית עם נבחרת שאנחנו לא יותר טובים מהן. המטרה נשארה אותה מטרה, לעלות לאליפות אירופה. לקחנו קשה את האליפות בשנה שעברה, דברים לא התחברו, בשנה שעברה היתה שנה יוצאת דופן לרמלה, הבנות הגיעו אחרי לא מעט שיאים. בשנה שעברה הרגשנו שדברים היו פחות בשליטה שלנו, כרגע התחושה היא שזה נראה טוב, יש פה לא מעט בנות שאני אוהב את מה שהן עושות".
קפטנית הנבחרת לירון כהן, שסיימה העונה במקום השני עם קבוצת סקיו האיטלקית, אמרה: "מבחינתי כל שנה להגיע לנבחרת זאת זכות גדולה. אני משחקת המון שנים בנבחרת וזאת אחת האהבות הגדולות שלי, היתה לי עונה ארוכה אבל זה לא תירוץ. אני מאמינה שאגיע למשחקים בכושר טוב ואני מקווה שזה יעזור ונצליח".
 
שי דורון הוסיפה: "לייני חסרה לי באופן אישי כי היא החברה הכי טובה שלי. גם במגרש רואים את זה ברור שלי וללירון יש אחריות יותר גדולה אבל כל אחת צריכה לקחת אחריות ולחפות על לייני. אנחנו נראות הרבה יותר טוב כקבוצה, אני בטוחה שניתן את כל הנשמה והלב כדי להשלים את החסרונות בלי לייני. חוץ מנגד באלרוס, בכל משחק אנחנו יכולות לנצח".