מוזר וטביב הגיעו להבנות: הסכם? תוך ימים

הנאמן סגר עקרונית על פרטי ההסכם עם הבעלים: "זה יסתיים תוך ימים, לדעתי הקבוצה תימכר בחודשים הקרובים. עכשיו תורם של האוהדים". אחרי חברי הצוות הרפואי, גם מאמן הכושר רון ציבלין עוזב

מוטי פשכצקי ואסף אקרמן  24.06.12 - 18:41
תחילת כתבה

הפועל תל אביב יצאה היום (ראשון) רשמית לדרך חדשה. בימים הקרובים צפוי להיחתם ההסכם בין עו"ד יואב מוזר, שעתיד להתמנות לנאמן של המועדון, לבין אלי טביב ועורכי דינו, אשר יסיים את תקופת הניהול של טביב בהפועל תל אביב. היום התקיימה פגישה בין הצדדים, שבה נכחו מוזר, טביב וגבי קצרה, אשר ממנה יצא המסר הברור מפיו של מוזר: "אלי טביב לא ינהל את הפועל ת"א בעונת 2012/2013".

"הייתה פגישה טובה מאוד, המו"מ היה קצר ולעניין בלי מחלוקות. כל העקרונות סוכמו ובתוך כמה ימים נעלה זאת להסכם מפורט. נותר לסגור כמה עניינים משפטיים. כעת עורך הדין של טביב יכין את המסמך, נעבור עליו ותוך מספר ימים נסגור את העסק", אמר עו"ד מוזר לאחר הפגישה, "לא יהיה לטביב שום קשר לניהול ולאחריות על הקבוצה. עד לסוף העונה הקבוצה אמורה להימכר וכעת זה האתגר של האוהדים לעשות את הדבר היותר צנוע ולרכוש מנויים. אני מקווה שנוכל להגיע ל-10,000 מנויים ולראות את בלומפילד מלא".

הנאמן הוסיף: "לפי מה שהבנתי והתרשמתי באופן חד משמעי טביב מחוץ לניהול הקבוצה, הוא שלם עם מה שהחליט. עכשיו רק צריך לחתום ולברך על המוגמר. לא מדובר במהלך שיווקי של טביב, יש לו רצון אמיתי להשתחרר מהקבוצה. כעת הדבר הראשון שצריך לעשות זה להעלות את הקבוצה לדרך המלך לקראת העונה הקרובה, שתהיה קבוצה מתפקדת. יש הרבה דברים שצריך לסגור, השאלות של שחקנים, אבל יש צוות מקצועי שיטפל בזה. רק אחרי שנבריא את הפועל נוציא אותה למכרז. כולם מבינים שטביב צריך לקבל תמורה מלאה על הקבוצה, לדעתי תוך כמה חודשים תהיה מכירה".

"אני עוד לא יודע איזה מסמך אני אקבל אבל אני אופטימי מאוד", אמר עו"ד מוזר לפני הפגישה, "אני עושה את הכל בגלל האהבה הגדולה להפועל ת"א. ברגע שאקבל את המסמך, נתחיל להכין את הקבוצה לקראת העונה הבאה כי הזמן דוחק בנו. אני אופטימי ומקווה שנקבל את מה שאנחנו מצפים לו. מההיכרות של עם עריכת דין דברים כאלה יכולים לקחת כמה ימים, ולא בפגישה אחת".

מוקדם יותר שוחח מוזר עם מספר שחקנים ואמר להם: "הפועל ת"א אמורה לצאת היום רשמית לדרך חדשה. תצטרכו לחכות עוד קצת בסבלנות, התחושה היא טובה". את המסר העביר הנאמן לשחקנים שביקשו לדעת מה צופן העתיד של המועדון. בין המודאגים: וואליד באדיר, אביחי ידין, סלים טועמה ואלרואי כהן, ששוחחו עם עו"ד מוזר באופן אישי.

בהפועל תל אביב הופתעו לגלות כי על פי אחד מגופי התקשורת, המועדון שחרר את הקשר אביחי ידין. באופן חריג, החליטו במועדון לפרסם הודעת הבהרה: "הפועל תל אביב מכחישה בצורה גורפת. ידין לא שוחרר ואין כל כוונה לשחררו מהמועדון בעתיד הקרוב. בהפועל מצרים על הפרסום הכוזב והפוגעני".

אוהדי הפועל ת"א שוחחו גם הם עם הנאמן וביקשו להבהיר לו כי הם מאחוריו, וכי ברגע שייקח על עצמו את כל הפעילות בהפועל הם ירכשו מינויים שיסייעו לו מבחינה תקציבית. האוהדים גם הבהירו כי קבוצה מטעמם תיכנס למכרז במטרה לרכוש מחצית מהמניות במועדון, כאשר ביתר תחזיק קבוצת אנשי עסקים בעלי ממון, כאלה שמגדירים כי הפועל ת"א חשובה להם.

אתמול הבהירו בהתאחדות לכדורגל כי הם ממתינים להעברה הרשמית של הזכויות על הפועל תל אביב, והדגישו כי ברגע שאלי טביב ימשוך את הערבויות שהפקיד בבקרת התקציבית, מה שיהפוך את עו"ד מוזר למנהל בפועל של המועדון, הם יבקשו לדעת מיהם המשקיעים שעומדים מאחוריו.

מאמן הכושר רון ציבלין עוזב את הפועל תל אביב אחרי שנים ארוכות במועדון, בו היה אחד העובדים הוותיקים, לאור בקשתו של ניצן שירזי. מחליפו בתפקיד צפוי להיות דרור שמשון, מאמן הכושר של נבחרת ישראל. ציבלין מצטרף לוותיקים אחרים שעזבו - ד"ר משה לוינקופף וד"ר יונתן ריק.