הקולות של סיעת עוז ייספרו שוב, הבחירות נדחו בשבוע

שני הצדדים הגיעו לפשרה בביהמ"ש. ביום חמישי, יוחלט אם שרף יתמודד. בינתיים הוא התעמת עם העו"ד של קופל: "מצפצף עליך". נציג רשם העמותות: "יש חשש למשהו לא כשר. האיגוד מסכל את הנחיית הרשם"

רועי גלדסטון  08.07.12 - 12:42
תחילת כתבה

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נערך הבוקר (ראשון) דיון שארך 5 שעות שמטרתו היתה להגיע לפשרה בבחירות באיגוד הכדורסל בין הרשימה המאוחדת בראשות אבנר קופל לבין סיעת עוז בראשות צביקה שרף. השופט הילה גרסטל נשיאת בית המשפט המחוזי ניהלה את הדיון.

לאחר מספר הצעות פשרה שנדחו, הגיעו הצדדים להסכמה שהבחירות יידחו בשבוע ימים ויערכו ב-18 ביולי. סוגיית כשרות הטפסים תוכרע על יד רו"ח מוטי גולנסקי שהיה מי שספר את הטפסים גם בפעם הראשונה וקבע שסיעת עוז לא השיגה 10 אחוזים מסך החתימות ולכן פסל את רשימתה.

יחד איתו יבדוק את הנושא עורך דינו של גולנסקי, ברוך כצמן. השניים יכריעו בסוגיית הטפסים, זכויות החתימה והשאלה האם אגודה יכולה לתמוך בשתי רשימות. ההכרעה תינתן עד יום חמישי הקרוב בשעה 11:00 בבוקר.

אם תאושרנה שתי הרשימות יהיה בכך סוף פסוק והשתיים יתמודדו בבחירות. אם שרף ייפסל הוא יהיה רשאי לפנות לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל שייתן את החלטתו לא מאוחר מה-15.7 ב-14:00. אם שם יאשרו את הרשימה של שרף, הבחירות יתקיימו במועד המתוכנן. אם לא, רשאית סיעת עוז לנקוט בכל הליך חוקי לפי ראות עיניה.

במידה ושתי הרשימות יאושרו, תקום ועדת קלפי על מנת לקיים את הבחירות בה יהיו חברים נציגים משתי הרשימות והיא תפעל בשיתוף עם היועץ המשפטי של האיגוד ומזכירות האיגוד.

קודם לכן נערך דיון סוער. נציג רשם העמותות ארז שטיינברג נכח וציין כי "האיגוד על פי הטענות נקט בפעולות שונות כדי לעקוף את ההנחיות אבל הרשם לא הספיק לבדוק זאת בעצמו. נראה שהאיגוד מסקל את הנחיית הרשם בדבר קיום בחירות חשאיות. שונו בעלי זכויות החתימה ערב הגשת המועמדים וגם המסמך הזה תומך בחשש שמדובר במעשה לא כשר לכאורה. ההצעה שלנו שימונה מנהל בחירות, אדם חיצוני".

עו"ד שוקי קרמר היועץ המשפטי של האיגוד הגיב לדברים הקשים: "לא יעלה על הדעת שעורך הדין יקבע דברים לאחר ששמע את דבריה של רשימה אחת בלבד. המשרד שאני מייעץ לו משמש כיועץ המשפטי של האיגוד כבר 10 שנים. זה חוסר אחריות והטלת רפש".

באחת ההפסקות התעמת צביקה שרף עם עורך דינו של קופל, בועז בן צור: "אני מצפצף עליך". בן צור הגיב: "מי מדבר איתך בכלל?" ושרף ענה: "אני רוצה לדבר, מה תעשה תסתום לי את הפה. מי אתה, אתה חצוף ומגן על שקרנים. למה אתם מונעים בחירות חשאיות. יש פה חמישה אנשים שממומנים מכסף ציבורי ואם יש לך בעיה עם מה שאני אומר, תרחיק אותי. לא מפחד ממך. תמשיך להסתכל עלי, אני מצפצף עליך. מנסים למנוע בחירות דמוקרטיות עם טפסים שקריים". לאחר מכן, הצדדים נרגעו.

עוד לפני ההחלטה הסופית עורך דין רוזנברג שמייצג את סיעת עוז ביקש למנות מפקח שילווה את הבחירות. עורכי הדין שמייצגים את האיגוד סירבו מאחר שמינוי מפקח הוא הודאה בכך שהתהליכים לא כשרים. האיגוד רצה למנות רק משקיף שאין לו סמכויות החלטה.

השופטת אמרה בתגובה לנציגי האיגוד: "אם הם מסרבים למפקח, ציבורית יש להם מה להסתיר. צריך להראות הליך תקין ולתת אישור למפקחים".

"היה ניסיון לבצע בחירות במעמד צד אחד והבחירות נדחו", אמר שרף בסיום, "בית המשפט, גם בדברים שלא נרשמו בפרוטוקול, אמר את דעתו על ההליך וכעת תהיה בחינה מחדש של תקינות הטפסים. אני מקווה שלא נצטרך לחזור לפה למרות שאני לא בטוח בכך כי ברור שיושבים פה נציגי האיגוד וקופל שכל מה שהם רוצים זה למנוע בחירות דמוקרטיות. אולי עכשיו כולם הבינו שזה חייב להיות חשאי ודמוקרטי. נחכה לבדיקות הרשימות".